Pelhřimov - Chrudim 4:7

Třetiny: 0:1, 2:4, 2:2. Branky: 29. Němec, 33. Špatenka, 48. Anderle, 60. Digrin - 12. a 55. Král, 35. a 37. Stavenský, 22. Horák, 27. Potůček, 48. Daňo.

Vítězství se nerodilo vůbec jednoduše a brankář Němec musel několikrát předvést své umění. Do vedení se Chrudimští dostali ve 12. minutě, a to v oslabení, kdy Král vystihl rozehrávku soupeře.

Druhá třetina začala smrští nevyužitých šancí na obou stranách. Stop nevyužitým příležitostem tak musel vystavit Horák, který se protáhnul před brankáře Ševčíka a mezi jeho betony zasunul do brány - 0:2. Třetí úspěch přidali Východočeši ve 27. minutě v početní výhodě, učebnicový zámek zakončil Potůček. Zdálo se, že hosté mají utkání pevně ve svých rukách, jenže o minutu později snížil z nájezdu pelhřimovský Němec a ve 33. minutě upravil Špatenka po hrubce Šafaříka na rozdíl jediné branky (2:3).

Domácích byl najednou plný led a Chrudimští nevěděli kam dřív skočit. Vyrovnání bylo na spadnutí, a když navíc Zadina ostudně chyboval na útočné modré, řítil se na Němce osamocený Tecl. Jeho pokus chrudimský brankář skvělým zákrokem vytáhl na břevno!

O tom, že pravidlo „nedáš - dostaneš“ stále platí, se přesvědčili všichni hned vzápětí. Z následného protiútoku trefil rovněž břevno Král, ale pro dobře postaveného Stavenského nebyl problém přehodit ležícího Ševčíka - 2:4. Když za další dvě minuty opět Stavenský, tentokrát při individuální akci, zvýšil na tříbrankový rozdíl, hra se uklidnila.

Ve 48. minutě upravil Daňo výstavní střelou na 2:6, krátce po rozehrání ale korigoval Andrle. Pět minut před koncem proměnil další sólo Král a utkání se vyloženě dohrávalo. Poslední minutu zpestřil tah trenéra Lubiny, kdy odvolal brankáře Němce a pokusil se o power play. V ní mohl přidat osmý gól Horák, ale místo toho 19 vteřin před koncem Digrin do prázdné klece podtrhl konečný účet zápasu.

HC Chrudim: Němec - Daňo, Kříž, Šafařík, Kuncl, Kvaššay, Doseděl - Bláha, Král, Stavenský - Horák, Beránek, Žák - Bělohlávek, Potůček, Zadina.