VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'O spolupráci jsme usilovali,' říká Pitter z HC Chrudim

Chrudim – Reakce vedení HC Chrudim s.r.o. na článek „Chrudimské jaro: Sestup, audit a spory uvnitř“, který vyšel v Deníku ve středu 6. dubna, a před jehož uveřejněním se nám nepodařilo nikoho z vedení hokejového klubu sehnat:

8.4.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

"Jasně jsme se dohodli, že pokud bude dlouhodobá podpora ze strany města, nebude nic bránit sloučení HC Chrudim, s. r. o., s občanským sdružením a propojení s pardubickým klubem.“
Vladimír Pitter, prezident HC Chrudim, s. r. o.

V Deníku komentovali, starosta města Chrudimi Petr Řezníček a předseda výboru občanského sdružení HC Chrudim Miloš Vavřička spolupráci s HC Chrudim, s. r. o., a HC Eaton Pardubice a čerpání dotace na činnost.

„Nejsem zvyklý si přes média sdělovat jakákoliv stanoviska, ale tento článek mě k tomu donutil, protože řada skutečností je veřejnosti předkládána značně nepřesně,“ uvedl Vladimír Pitter, prezident HC Chrudim, s. r. o.

V červnu 2010 se ještě spekulovalo o tom, jestli HC Chrudim vůbec do I. ligy nastoupí. V této době jednali zástupci klubu a HC Eaton Pardubice na chrudimské radnici s tehdejším starostou Janem Čechlovským a místostarostou Petrem Řezníčkem o možném kapitálovém vstupu extraligového celku do HC Chrudim.

Bylo dohodnuto, že v případě, že město bude pravidelně finančně podporovat klub v jeho činnosti, odkoupí HC Eaton majoritní podíl v HC Chrudim.
Podmínkou města bylo začlenění občanského sdružení HC Chrudim, pod které spadá mládež a B tým mužů, do celého projektu. Na zasedání zastupitelstva 21. června 2010 byla mimo jiné projednávána žádost HC Chrudim o dotaci ve výši dvou milionů korun.

Zastupitelstvo většinovým poměrem hlasů vrcholový sport v Chrudimi podpořilo, a tím zachránilo prvoligový hokej ve městě. Vše tedy nahrávalo rozvoji zdejšího hokeje na profesionální bázi a pozvednutí sportovní úrovně mládežnického hokeje.

„Nikdy jsem neřekl, že nám občanské sdružení hází klacky pod nohy, situace dalším jednání nenahrávala,“ myslí si Vladimír Pitter.

Následně byly podmínky vstupu HC Eaton Pardubice do HC Chrudim prezentovány zástupcům občanského sdružení na jednání v Pardubicích.

„Občanské sdružení by získalo minoritní podíl v této společnosti a zástupce ve statutárních orgánech. Jednání se za občanské sdružení zúčastnil pan Vavřička a pan Formánek. Domlouvali jsme se na spolupráci, možném budoucím fungování a propojení s HC Eaton Pardubice. Za pardubický klub byl přítomný pan Šmidberský, pan Kusý a pan Heřman,“ popsal Vladimír Pitter.

„Jasně jsme se dohodli, že pokud bude dlouhodobá podpora ze strany města, nebude nic bránit sloučení HC Chrudim, s. r. o., s občanským sdružením a propojení s pardubickým klubem,“ vysvětlil Pitter závěr jednání zmiňovaných tří stran.

Ambicemi vedení HC Chrudim, s. r. o., bylo více než vytvoření prvoligového týmu mužů. Postupně chtěli vybudovat klub, v němž by mohli působit chrudimští odchovanci.

„V této sezoně jsme se pokusili udělat z Chrudimi plnohodnotnou farmu Pardubic. Geografická poloha je k tomuto velice příhodná. Plánovali jsme sloučení s občanským sdružením s pravidelnou podporou města Chrudimi. Občanské sdružení bereme jako partnera pro jednání, a tak jsme se k nim chovali. Plně jsme s nimi počítali a chtěli společně spolupracovat s extraligovým pardubickým klubem, “ zdůraznil Pitter.

Říjnové komunální volby však dokázaly zahýbat politickými poměry v řadě měst. Chrudim nebyla výjimkou.

„Již v předchozím období se nám zdálo, že tehdejší místostarosta Řezníček příliš nefandí vrcholovému sportu ve svém městě. Již v červnu se snažil zabránit hlasování o poskytnutí dotace pro HC Chrudim, když se hlasování o tomto bodu neúčastnil, a jeho spolustraníci byli proti udělení dotace. Po komunálních volbách, kdy se stal starostou města, nám bylo jasné, že získat podporu zastupitelů bude velice obtížné, což potvrdil místostarosta Málek, se kterým v lednu 2011 proběhlo jednání o čerpání dotací. Bylo nám jasně sděleno, že vrcholový sport město finančně podporovat nebude. Dále jsme tedy jednali s panem Romanem Šmidberským a snažili se najít řešení, aby mohlo dojít ke spojení HC Eaton Pardubice a HC Chrudim jako celku, i bez přispění města. Nakonec jsme s HC Eaton Pardubice, i v návaznosti na jasné signály ze strany chrudimské radnice, společnou cestu nenašli.

Když bylo jasné, jak se současní političtí představitelé Chrudimi staví k vrcholovému sportu, a nedomluvili na spolupráci s panem Šmidberským, nemělo smysl pokračovat v jednání ani s občanským sdružením,“ vysvětlil Pitter.

V novinách se objevila informace o tom, že hokejový klub z dotace uhradil pouze dluhy, nikdo městu Chrudim nepoděkoval, ani nikdy nikde neprezentoval, že je jeho nejvýznamnějším partnerem.

„Chtěl bych podotknout, že jakmile se rozhodlo, že klub HC Chrudim bude v sezoně 2010/2011 pokračovat, marketingový partner klubu poskytl finance na uhrazení všech závazků. Bezdlužnost řády Českého svazu ledního hokeje přímo nařizují, jinak se mužstvo nemůže přihlásit do soutěže. Možná je to málo, ale starosta, místostarostové a každý zastupitel obdržel před začátkem soutěže VIP vstupenku na veškerá domácí utkání HC Chrudim v sezoně 2010/2011. Například pan Řezníček poslal VIP vstupenku zpět s průvodním dopisem, jehož obsah raději nekomentuji. Město bylo významným partnerem, za což musíme poděkovat tehdejšímu starostovi Janu Čechlovskému a zastupitelům, kteří hlasovali pro udělení dotace. Město Chrudim bylo prezentováno prostřednictvím webových stránek klubu. Navíc prostřednictvím jedněch z nejvíce žádaných reklamních pozic – ve středním pásmu na ledové ploše a na mantinelu v pohledu TV kamer, a to dokonce i v předchozích sezonách zcela bezzištně,“ ujistil prezident klubu.

HC Chrudim teď musí vracet část z poskytnuté dvoumilionové dotace na činnost pro rok 2010.

„V prosinci jsme v řádném termínu na městský úřad doručili vyúčtování dotace na činnost za rok 2010. Celkově jsme donesli doklady přibližně na dva a půl milionu. S městským úřadem jsme plně spolupracovali, proto nás celkem zaskočilo, že nám část dokladů nebyla uznána. Rozporovali jsme tyto neuznané náklady, protože předložené doklady, dle našeho mínění, splňují smluvní podmínky. Přesto jsme ještě město požádali o možnost prodloužení čerpání dotace do konce sezony 2010/2011, protože jsme si jisti, že za další tři měsíce činnosti by vznikly další náklady, které by byly uznány. Bohužel žádost zastupitelstvo zamítlo,“ neskrývá rozhořčení Pitter.

Chrudimská radnice navíc prověřila účetnictví hokejového klubu auditem, kontrola nenalezla nic nového, pouze potvrdila předchozí rozhodnutí Městského úřadu Chrudim.

„Přesto jsem přesvědčen, že jsme řádně doložili doklady za více než dva miliony korun, jen to chtělo více politické vůle. Budeme však výsledky auditu respektovat se všemi z toho plynoucími důsledky.“

Jaká bude budoucnost hokeje v Chrudimi? To lze těžko předvídat. „Zatím je předčasné se k tomu vyjadřovat, v příštím týdnu by mělo být jasno,“ uzavřel Pitter.

HC CHRUDIM, s.r.o.

8.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

Policie hledá svědky nehody

Pardubice – Policie hledá svědky dopravní nehody, která se stala 9. listopadu ve 13:38 hodin v ulici Teplého u zastávky městské hromadné dopravy. Neznámý řidič dosud nezjištěného vozidla předjížděl trolejbus číslo 403 řízený ženou, který tímto manévrem poškodil.

Starosta věnuje 10 tisíc korun za dopadení vandalů

Chrudim – Starosta města Chrudim Petr Řezníček se rozhodl vypsáním finanční odměny přispět k dopadení vandala, který nedávno počmáral opravenou Myší díru.

Na Resselově náměstí hořel automobil

Chrudim – Operátor Městské policie Chrudim zaregistroval hořící automobil na Resselově náměstí. Na místo přivolaní strážníci se pokusili automobil uhasit pomocí ručního hasicího přístroje, následně se na místo požáru dostavila jednotka profesionálních hasičů, která automobil uhasila.

Výhry si musíme cenit. Hráli jsme s excelentním týmem, řekl Conde

Praha, Chrudim - Šlágr, hit, magnet… Na jedné straně Sparta, na druhé třináctinásobní mistři z Chrudimi, kteří už jedenáct let v řadě nikoho nepustili k futsalovému titulu. Jenže letos si na mistrovské oslavy brousí zuby právě pražský klub.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT