V derby se ukázalo, že bude mít hromadu práce. Trenér PAVEL ROHLÍK v pondělí převzal tápajícící prvoligovou Chrudim a hned ten večer dostal tvrdou lekci. Hradec vyhrál 4:0 a na ledě jednoznačně dominoval. „Kdo nebude podávat odpovídající výkony, nebude hrát,“ rázně praví muž, jenž by měl Chrudim vyvést ze spodku tabulky. Už včera mohl jeho tým udělat první krok k nápravě na ledě Šumperka.

První den ve funkci trenéra Chrudimi vám asi pořádně zhořkl, že?
Všechno se seběhlo strašně rychle, nebylo moc času na přípravu. Na což se nechci vymlouvat. Výsledek v derby měl být úplně jiný. Měli jsme strašně moc vyloučených. To pak nemůžete vyhrát, když proti vám navíc stojí tak zkušený soupeř jako Hradec.

Máte plán, jak zvednout Chrudim?
Myslím, že nám můžou pomoci pardubičtí junioři, kteří sem přišli. Nechci říct, že budou okamžitě hrát. (důrazně) Místo si musejí vybojovat. Konkurence se však zvýší a hráči, kteří nebudou podávat odpovídající výkony a plnit na ledě naše pokyny, těžko mohou hrát. Jinak to asi nepůjde.

Jak se seběhlo vaše jmenování koučem Chrudimi?
Bylo to všechno rychlé. Během víkendu jsem měl jednání s panem Tankosem. (generální manažer klubu – pozn. red.) V neděli po obědě jsme se definitivně dohodli.

Bylo to těžké rozmýšlení?
Ani ne. Nabídkou jsem byl velice potěšen. Beru to jako výzvu. Je to moje první velké angažmá mezi muži v pozici hlavního trenéra. Mužstvu věřím, dá se s ním pracovat. Výkony a postavení v tabulce by měly být lepší.

V sezoně jste trénoval pardubické juniory, kteří v soutěži ještě neprohráli! Odcházelo se vám těžce od rozdělané práce?
Kluci mají jisté play off, starší ročník nyní z mužstva odešel. Splnili jsme svůj úkol. Nebylo to tak složité. Nad nabídkou Chrudimi jsem nepřemýšlel ani minutu.

Už jste to nakousl. Je angažmá v Chrudimi doposud vaší životní štací?
(směje se) Nevím, jestli životní. Ale post hlavního trenéra je pro mě novu situací. Nebojím se toho.

Vaše role je poněkud specifická. Trénujete hokejisty, s kterými jste seděl v jedné kabině během své aktivní hráčské kariéry. Ať už se jedná o Blažka, Procházku, Martince, Malinského nebo Bartu. Zvládnete je?
Mně to nevadí. Teď jsem na druhé straně, na jiné pozici, a hráči mě musí respektovat. Jsem přesvědčený, že si jejich respekt získám. Jestli je někomu dvacet nebo pětatřicet? V tom nevidím žádnou překážku. Myslím si, že jsem schopný si poradit s každým. V týmu jsou osobnosti, ale musejí poslouchat a podřídit se mužstvu. Nemohou hrát na sebe a kazit dojem celému týmu. To nejde.

Jedním z vašich prvních úkolů bude zapracovat na psychice týmu. V derby s Hradcem bylo zřejmé, že vaše mužstvo je hodně dole…
Nechci se zatím pouštět do velkých soudů. Je logické, když Hradec bodoval sedmkrát za sebou a my třikrát v řadě prohráli, že to musí být někde vidět. To se ale nedá nic dělat. Nemůžeme se takhle vymlouvat. Soutěž běží bez přestávky dál a my potřebujeme urychleně sbírat body

Chrudim jste převzal po odvolaném Martinu Hostákovi. Zavoláte mu a zjistíte si informace o mužstvu?
(usmívá se a pohledem zamíří k manažeru Tankosovi) Asi ne. Několik zápasů jsem viděl. Vím, jaké podávalo výkony, navíc dost hráčů znám. Ani na to doposud nebyl čas.

Říkáte, že několik zápasů jste viděl. Kde je tedy největší problém chrudimského týmu?
Jsme nedisciplovaní. To se musí změnit. Nemůžeme tolik faulovat. Dále jsme velice nedůslední v koncovce. Musíme jít víc před bránu, a ne končit akce v rozích.

Fyzická kondice je v pořádku? Během zápasu s Hradcem to vypadalo, že hráči mleli z posledních sil…
To nemůžu posoudit. Nevím, jak se trénovalo. Navíc nejsem takový, abych se vymlouval na předchozí kolegy. Jsem v Chrudimi od toho, abych mančaft zvednul.