"Naše vítězství je naprosto zasloužené, před vlastním publikem jsme určitě odehráli nejlepší utkání sezony . Sice nás doma ještě nikdo neporazil, ale tento zápas byl opravdu kvalitní, rychlý a splňoval nejpřísnější měřítka. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Kdyby nedal náhodný šťastný gól, tak bychom dnes asi vyhráli s nulou," říká PETR BĚLOHLÁVEK.

S Havlíčkovým Brodem jsme v přátelících dvakrát prohráli. Nebyla v kabině ze zápasu trochu obava?

Už ve druhém přátelském utkání, posledním před ostrým startem do sezony, jsme s nimi na domácím ledě hráli velmi dobře, propásli jsme tam ale cca deset minut, ve kterých jsme myslím třikrát inkasovali, a tím přišli o výhru. Přesto nám tento zápas ukázal, že se s nimi dá hrát a celá kabina proto věřila, že je dnes porazíme.

Vy jste odehrál velmi povedený mač a ve 27. minutě vsítil druhý, jak se ukázalo i vítězný gól po krásné akci celého útoku. Přibližte jej trochu…

Máte pravdu, ta branka se nám opravdu povedla. Marek Zadina nahrál puk Berčovi (Pavel Beránek, pozn. autora) na levé křídlo, ten si jako prostřední hráč stáhl obránce. Já si najel mezi beky, jako že pojedu až do brány a on mi to tam dobře prostrčil. Abych se přiznal, ani jsem moc nemířil, akorát jsem to chtěl trefit nahoru, což se naštěstí povedlo.

Další nejméně tři gólovky jste ale ještě nedal…

Několik šancí jsme ještě měli, bohužel už to tam nespadlo. Dnes jsme celá pětka hráli dobře, a tím se do nich dostávali. Příležitosti ale měli všechny lajny a kdybychom měli více štěstí, naše výhra mohla být ještě výraznější. Pro nás jsou ale než výsledek důležitější tři body a ty máme!

V sobotu zajíždíte k utkání do Brna. V kvalifikaci o I. ligu jste tam již hráli na Technice, teď to ale bude o pár stovek metrů dál, na Kometě, a to bude asi podstatně jiný zápas, co?

To je jasný. My tam ale nemáme co ztratit. Domácí jsou velkým favoritem, my ale třikrát po sobě vyhráli, a tak si to tam pojedem před skvělým publikem užít a pokusit se bodovat.

Vy jste rodilý Brňák, tehdejší Zbrojovky odchovanec. Jaký to bude pro vás zápas?

Určitě hodně specifický a emotivní. V Brně chodí kolem pěti, šesti tisíc diváků, nebude chybět ani celá moje rodina. Samozřejmě v kabině něco spoluhráčům za vítězství slíbím, a rád bych i něco koupil. Doufám, že vyhrajeme.

RADEK PECINA