Zatímco prvně jmenovaný tým neúspěšně čelil lídrovi z České Třebové a padl vysoko 4:9, tak v diváci v Hlinsku viděli málo vídanou situaci. Domácí brankář byl totiž na konci druhé třetiny vyloučen za nesportovní chování do konce utkání. Hlinečtí však nedisponovali náhradním mužem v masce a utkání tak bylo předčasně ukončeno za stavu 3:5 pro Světlou nad Sázavou.

Chrudim – Č. Třebová 4:9

hrudimští hokejisté přivítali na svém ledě první tým tabulky a minimálně do poloviny zápasu byli Kohoutům vyrovnaným soupeřem. Jenže hráče Chrudimi nadále pronásleduje gólová nemohoucnost a neproměňovat proti lídrovi i ty největší brankové příležitosti znamená minimální šanci na úspěch. A když se k tomu přidají někdy až neskutečné chyby v rozehrávce, díky kterým Českotřebovští pohodlně navyšují brankový rozdíl ve svůj prospěch, je z toho debakl a jen malou útěchou může být pro domácí to, že neinkasovali potupnou desítku. Chrudim: Ament (29. Cvrček)– Seidler, Kalous, Machač, Burkoň, Švadlenka, Turčáni, Pilař – Plch, Novák, Dobiáš, Cvrček David, Jiří Polák, Koreček, Jan Polák, Kišš, Ondřej Polák, Karásek, Brožek, Kopečný.

Hlinsko – Světlá n/S 3:5. nedohráno

Domácí začali zápas dobře a především útok ve složení Králíček – Bříza – Tulis. Již od prvních minut hostům značně zatápěli a také otevřeli skóre, když Bříza nahrál Králíčkovi, a ten se trefil přesnou ranou do šibenice. Doležal ze Světlé dokázal vyrovnat na 1:1 ve třinácté minutě. V samotném závěru první třetiny si domácí vzali vedení opět na svou stranu, když se v brankovišti po pokusu Zdražila prosadil Brebera – 2:1.

I vstup do druhé části se povedl domácím na výbornou. Už v první minutě vyslal Chvojka do brejku Plachého. Ten střelou pod vyrážečku nedal Koubskému šanci a zvýšil už na dvoubrankový rozdíl. Hosté ale dokázali rychle zareagovat a o minutu později to bylo zase jen o jediný gól, když se trefil P. Včela – 3:2. V 23. a 24. minutě rozhodčí vyloučil domácí hráče a Hlinsko poslal do tří. Zvláště druhé vyloučení vyvolalo na domácí lavici pozdvižení, protože podle všeho si Hlinečtí mysleli, že síly na ledě se vyrovnají. Opak byl pravdou a hosté dvojnásobnou přesilovkou nepohrdli a v 25. minutě vyrovnali na 3:3.

Po vyrovnání přišla od domácího kapitána připomínka k řízení zápasu na hlavního rozhodčího. Arbitr však nehodlal diskutovat a Plachého poslal na deset minut na trestnou lavici za nesportovní chování.

O minutu později se znovu prosadili hosté, jmenovitě Kubát. Poprvé v zápase se tak dostala Světlá do vedení – 3:4. Ten samí hráč se trefil znovu ještě pět minut před koncem druhé třetiny a náskok hostů byl najednou dvoubrankový.

Minutu před koncem druhé třetiny vyloučil rozhodčí Kratochvíl už sedmého hlineckého hráče během druhé třetiny. To se nelíbilo brankáři domácích a jeho komentář na hlavního arbitra nezůstal bez odezvy. Dostal trest do konce utkání za nesportovní chování. Hlinečtí však neměli náhradního brankáře a do branky nepostavili ani hráče z pole v obavě o možné zranění. Utkání tak skončilo předčasně za stavu 3:5. Hlinsko: Gregor – Kunz, Poskočil, Sobotka, P. Hron., Bříza, Dítě, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, J. Hron, Brebera, Plachý.