Chrudim – Milevsko 3:4 SN

Druhý zápas začal opatrněji než úvodní duel série (ten vyhrála Chrudim 8:0) a byli to hosté, kteří se v 17. minutě ujali vedení Filipim po přihrávce Štycha. Za čtyřiatřicet vteřin však vyrovnal na 1:1 Valko (Král, Pospíšil). Také ve druhé třetině nejprve skórovalo Milevsko. Ve 26. minutě upravil na 1:2 Štefan za asistence Matouše. Chrudimská odpověď na sebe opět nenechala dlouho čekat a za necelé tři minuty bylo opět vyrovnáno po gólu Pospíšila, kterému nahrával Beránek. V závěrečném dějství se zdálo, že Východočeši nakročili za výhrou, když ve 42. minutě svojí další trefou poprvé otočil skóre ve prospěch svého týmu Pospíšil po akci kapitána Zadiny (3:2).

Pouhých čtyřiašedesát vteřin před koncem normální hrací doby se po samostatné akci prosadil Šulčík (na konci minulé sezony v Chrudimi hostoval) a vynutil si trefou na 3:3 desetiminutové prodloužení. Jelikož v něm gól již nepadl, musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Při nich se jako jediný prosadil Šperger a zajistil tak Milevsku výhru 4:3. Na zápasy je tak srovnáno na 1:1 a chrudimští hokejistě tak mají dvě jistoty.

V Milevsku budou muset odehrát oba možné zápasy (v pondělí a v úterý) a minimálně jeden z nich vyhrát, aby mohli sehrát pátý rozhodující zápas v pátek 28. března doma. Lepší by ovšem bylo, kdyby se jim podařilo na jihu Čech uspět dvakrát, což není vyloučeno, protože na ledech soupeřů podávají většinou lepší výkony, než v domácím prostředí.