"Byl bych určitě radši, kdybych v osobních statistikách vyšel naprázdno a nějaké body si připsal celý mančaft. Chtěli jsme navázat na poslední výkony a úspěšné výsledky, kdy jsme přehrávali favority soutěže, ale tentokrát se nám tolik nedařilo. Sice jsme slavnou Duklu letos již třikrát porazili, ale těžko si může někdo myslet, že bychom ji mohli porážet donekonečna. Však se na nás také podle slov jejího trenéra Bedřicha Ščerbana velmi pečlivě připravovali."

Váš gól ovšem padl při vlastním oslabení, což nebývá tak obvyklé. Můžete jej trochu přiblížit?
Zas tak světoborné to nebylo. Jihlavský obránce udělal za vlastní bránou chybu, Lukáš Král následně trefil tyčku a já puk jenom dorážel do sítě. Tím jsme zkorigovali na 4:3 a je jenom škoda, že se nám nepodařilo z dalších šancí vyrovnat, zápas se mohl v závěru vyvíjet jinak.

Proč tentokrát nenastoupil váš bratr Michal?
Má natažené vazy v koleně a v současné době mají v Moelleru Pardubice hodně nabitý program, tak by asi stejně za nás nemohl hrát. Hlavně, aby dal co nejdříve to koleno dokupy…

Chrudimského nováčka čekají poslední dva zápasy základní části I. ligy se soupeři ze spodku tabulky (s Berounem a v Porubě), proti kterým se mu tolik nedaří. Jak myslíte, že v nich dopadnete?
Teď jsme zaváhali v Jihlavě, takže máme co napravovat. Pokud bychom oba tyto zápasy vyhráli, tak udržíme současné výborné páté místo, což by byla paráda. Rozhodně nebudeme spekulovat nad tím, na jaké soupeře narazíme v další části soutěže Sudá – Lichá.