Jak se to odehrálo, že jste se tak najednou objevil v Chrudimi?
Sezónu jsem zahájil v Ústí nad Labem, to je vlastně v celku soupeře Chrudimi z jedné soutěže. Jenže se tam vyvinula taková situace, že jsem prakticky nehrál, nebo lépe řečeno nedostával jsem se na led tak často, jak bych si představoval. S trenérem jsme se tedy dohodli, že to vyřešíme tímto hostováním.

Jak dlouhé to hostování bude?
Jsem zde do konce ledna roku 2009, pak bych se měl vrátit zpátky do Ústí. Ale uvidíme, je to ještě daleko.
Nevidíte to trochu jako krok zpátky, jít ze špičkového klubu I. ligy s ambicmie na návrat do extraligy do týmu, jehož cílem je play off?
Tak to tedy určitě ne! Rozhodně si nemyslím, že v Chrudimi je nějaký horší mančaft. Já to zkrátka beru, tak, jak to je. Teď jsem prostě tady a budu se zde snažit odvádět co nejlepší výkony.

Porazili jste dnes po samostatných nájezdech Havířov. Jak jste tento zápas viděl?
Náš výkon nebyl v prvních dvou třetinách optimální, byly tam sice slušné věci, ale i ty špatné. Určitě však nemůžeme říct, že jsme hráli dobře. Ve třetí části jsme se zlepšili, měli šance, ale bohužel je neproměnili. Myslím si však, že jsme jako tým bojovali a nakonec zápas dotáhli až to vítězného konce po nájezdech. Dva body jsou dobré.

Jak vám se poprvé před „novým“ domácím publikem hrálo?
Mě nějaká nervozita netrápí, takže dobře, bez problémů. Hrál jsem uvolněně. Akorát je potřeba se s klukama trochu víc sehrát, ty tři tréninky, které jsem zde dosud absolvoval, jsou málo. Je potřeba naši spolupráci trochu doladit.

Touto odpovědí jste mi nahrál na další otázku. Zdálo se mi, že jste se v útočném pásmu na modré docela nabízel, byl jste aktivní, nicméně nahrávky nějak nepřicházely.

To je právě to, o čem mluvím, musíme si na sebe trochu zvyknout. Někdy útočník ten puk dá, jindy ne. On se musí rozhodnout ve vteřině a jestli má v hlavě jinou myšlenku, tak to prostě zakončí podle svého. Rozhodně jsem na modré, nabízím se a když ta nahrávka přijde, jsem připraven vystřelit.

Za Chrudim máte odehrané dva zápasy, ve Vrchlabí a teď s Havířovem. Který byl podle vás hokejovější?

Tady není o čem přemýšlet, určitě ten ve Vrchlabí. Dnes s Havířovem, jak už jsem řekl, jsme se trochu trápili, nebylo to to pravé ořechové.

Chrudim je momentálně na pátém místě tabulky, co tomu říkáte?

Myslím si, že je to na nováčka super. To jen svědčí o tom, že jsou tu kvalitní hokejisté, kteří podávají kvalitní výkony a hrají dobrý hokej.

Jak vás po příchodu vzala kabina, noví spoluhráči?

Pár kluků jsem znal ještě z Pardubic, kde jsem působil dříve, Tomáše Martince pak z Ústí, takže jsem zase tak do neznáma nešel. Spoluhráči mě vzali mezi sebe bez problémů, kabina i zázemí je tady výborné. Zatím jsem tu stoprocentně spokojený!

Radek Pecina