"Trenér Hosták nás před střetnutím v kabině upozorňoval na to, že nesmíme soupeře podcenit, že přestože jsou poslední, dokáží být hodně nepříjemní. Zápas jsme také začali dobře, potom ale přišly menší komplikace, kdy jsme jim nabídli nějaké šance. Od druhé třetiny jsme ale už ovládli hru a naše výhra je naprosto zasloužená. Spokojenost," uvedl Zukal.

Vy jste se v chrudimské sestavě poprvé z ničeho nic objevil v pondělí 12. ledna v domácím zápase proti Havlíčkovu Brodu. Jak k tomu vůbec došlo?
Přiznám se, že i pro mě to bylo trochu nečekané a hodně rychlé! Já jsem v letošní sezoně hráčem extraligového Moelleru Pardubice, a měl jsem vyřízený střídavý start v první lize za Hradec Králové, za něž jsem odehrál 26 zápasů. Jednou takhle v deset hodin večer mi volal generální manažer Pardubic pan Kusý, že si mám sbalit věci a přestěhovat se z Hradce do Chrudimi. A tak jsem tady. Normálně sice trénuji v Pardubicích, ale na zápasy jezdím sem.

Přes váš mladý věk dvaceti let by se dalo říct, že už toho máte docela dost za sebou…
To celkem jo. Já jsem odchovancem Slovanu Bratislava, ale jako opravdový mladíček jsem byl dva měsíce v USA na takzvaném „entry draftě“. Tam se mi ale nějak „nězapáčilo“ a tak jsem se tam dohodl, že se vrátím zpět do Evropy. Přes Senicu jsem se dostal do Ústí nad Labem a strávil tam dva roky. Potom jsem hrál ve slovenské dvacítce, což byl takový experiment, kdy jsme hráli mimo soutěž tamní extraligu. Zúčastnil jsem se i Mistrovství světa této kategorie, které bylo na přelomu let 2007–08 v Pardubicích a právě od nich poté přišla „ponúka“ na dva roky + jeden opce. A tak zde teď kroutím první rok.

V Chrudimi jste stihl odehrát již pět utkání, to je dost dlouho na rozkoukání se. Jak se vám tady líbí?
Je to tady super. Myslím atmosféru v kabině a tak celkově. Nedělí se to tady na mladé staré, kolektiv je výborný, fakt jsem tu spokojený. Že je Chrudim pátá v tabulce se projevuje i na takové té náladě, a teď nám to určitě ještě navýší skutečnost, že jsme skončili celkově před Hradcem Králové. To si totiž všichni přáli… (smích)

Vy osobně jste zatím hrál skoro každý zápas v obranné dvojici s někým jiným…
Toto musím nechat na trenérech, kde mi řeknou, tam hraju. Já to neřeším. Máte ale pravdu v tom, že to nějak střídám a zatím jsem se v sestavě ještě pořádně neusadil. Mě to ale v podstatě nevadí, hraje se mi s každým dobře, jsem na to tak nějak zvyklý a problémy mi to nedělá.

Příští pondělí začíná předkolo play off. Koho byste si jako kabina přáli za soupeře pro úvodní sérii?
O tomto se moc nebavíme. Jdeme od zápasu k zápasu a chceme vyhrávat s každým! Nikdo z těch soupeřů nebude v předkole lehký, tam už se nedá moc vybírat. Kdo nám padne, ten padne. Prostě se pokusíme přejít přes kohokoliv!

RADEK PECINA