Jak jste viděl zápas s Olomoucí?
Jednalo se opravdu o hodně těžké utkání, hosté u nás potvrdili svoji tendenci vzestupující formy. Řekl bych, že dnes hráli nejlépe z těch čtyř vzájemných zápasů, které jsme s nimi v letošním ročníku sehráli. Byl to pěkný, vydřený mač, po kterém máme krásné tři body.

S výhrou určitě panuje velká spokojenost.
Samozřejmě, v kabině je radost veliká. Vždycky potěší, když se podaří nepříznivé skóre otočit a vítězství vybojovat. Je to takové upřímnější, než když se vyhraje třeba 5:1.

Pro vás jsou utkání s Olomoucí určitě specifičtější. Nějaký čas jste tam hrál…
Člověk, když nastupuje řekl bych proti svému více méně „mateřskému“ klubu, je na takový zápas určitě víc vyhecovaný. Já jsem tam odehrál čtyři sezony, vlastně před příchodem sem do Chrudimi, a mám na Olomouc velmi dobré vzpomínky. Takže jsem se asi připravoval na dnešní zápas trošku víc, i když na druhou stranu je to utkání jako každé jiné.

Vypisoval jste v kabině za vítězství nějakou odměnu?
No samozřejmě, to se vždycky dává. Kluci mají za vítězství slíbenou svačinku.

Vy jste měli v průběhu střetnutí problémy s obranou a nakonec jste dohrávali na pět beků…
A to třeba já jsem teď čtyři dny ležel s horečkou a v sobotu v Porubě jsem vůbec nenastoupil! Sice jsem tam jel, ale před zápasem jsem měl 38,2 a trenéři mě k zápasu nepustili. A v pondělí s Třebíčí jsem odehrál jen dvě třetiny, pak už jsem to neudýchal. Máme ale několik kluků nemocných a zraněných, Michal Šeda vypadl ze hry po první třetině, v níž dostal koňara, takže jsme to museli odehrát a slepit takhle. Nebyla to vůbec žádná sranda, kór s takovýmhle soupeřem, chodili jsme ob střídání, hrál se celkem tvrdý hokej a byla to docela honěná, ale zaplať pánbůh, že to vyšlo a tři body zůstaly doma.

Po této výhře již máte definitivu postupu do předkola play off.
Je to paráda! Splnili jsme si tím předsezónní cíl. Ale do konce nadstavbové části chybí ještě sedm zápasů a my se na to nevykašleme, hrajeme prostě dál. To, že bychom si lehli, dali ruce za hlavu a řekli si „už jsme tam“, to vůbec nehrozí. Chceme samozřejmě udělat co nejvíc bodů a eventuelně třeba ještě zkusit zaútočit na čtvrté místo. Ono je vždycky lepší, jít rovnou přímo do play off, než hrát předkolo.

A asi byste chtěli pod sebou udržet šestý Hradec Králové…
To stoprocentně! Páté místo bychom si chtěli minimálně udržet a jít, když nevyjde přímý postup, v předkole na nějakého přijatelného soupeře.“

Hned v sobotu zajíždíte na led Kadaně, která je jedenáctá a bojuje o samotný postup do předkola.
Kadaň je takový, jak bych to řekl, zajímavý soupeř a zápas to bude určitě hodně těžký. Navíc s tou sestavou, kterou momentálně lepíme ze dne na den… A k tomu se hraje již v pátek extraliga, takže ani nevíme, kdo přijede z Pardubic. Díky bohu s ní ale letos máme velice kladnou bilanci, když jsme ve třech vzájemných zápasech neztratili ani bod. Já jen doufám, že to prodloužíme, o tři body se určitě popereme!

RADEK PECINA