Proč zrovna Karlovy Vary?

V loňské sezóně jsem chytal extraligu juniorů v Havířově a konec ročníku za muže HC Žďár nad Sázavou druhou ligu. Ždár však soutěž prodal a HC Panthers Havířov angažoval jiného brankáře ze Slovenska. V červenci mě oslovil Radomír Daněk (bývalý reprezentační trenér brankařů do 20 let), že je možné zkusit přípravný kemp v Karlových Varech a po měsíčním zkoušce se mnou bylo uzavřeno roční hostování.

Od kdy trénujete na ledě?

Již od 19.července. Nejdříve v Brně a potom již v Karlových Varech. Jsme většinou dvakrát denně na ledě a již jsme odehráli více jak deset přípravných utkání. Zachytal jsem si proti Spartě, Českým Budějovicím, Kladnu, Litvínovu a dalším týmům.

Jaké jsou podmínky v Karlových Varech?

Nikde to není jednoduché, protože konkurence je obrovská. Byla mně slíbená brankařská hokejová výzbroj, protože na extraligu juniorů musí mít menší rozměry. Dále mně bude oddíl hradit ubytování, příspěvek na stravu a na dopravu domů. Ve spolupráci s výkonným ředitelem se také hledá nová škola.

Jak často budete hrát zápasy?

Došlo k reorganizaci celé soutěže juniorů, takže nyní budou dvě skupiny – česká a moravská, kdy obě skupiny mají dvanáct účastníků. Nejdříve budeme hrát dvakrát s celky z Moravy a potom čtyřikrát s celky z Čech. Celkem nás tedy čeká 68 zápasů a následně boje o umístění. Hrací dny máme každý pátek a sobotu.

Jaké jsou vaše ambice?

Pokusit se odchytat kvalitně co nejvíce zápasů a připravit si pozici na příští sezónu, kdy přecházím již do mužské kategorie. V bráně je největším problémem, že může chytat vždy jenom jeden a rozhodují většinou maličkosti.