Finálový souboj v play off hokejové krajské ligy na tři vítězné zápasy skončil ve středu na zdejším zimním stadionu, který se opět zaplnil nečekaně slušnou návštěvou. Velkou část tvořili Moravskotřebovští, kteří tradičně vytvořili svým hochům domácí prostředí.

Chrudimští moc chtěli, po dvě třetiny dobře kombinovali a stříleli i góly, jenže je tentokrát zklamal brankář Dundáček, který přesto, že se mu vůbec nedařilo, byl střídán až ve 42. minutě, kdy soupeř upravil stav na 4:6. A to už bylo příliš pozdě.


Chrudim B – Moravská Třebová 4:8 (1:0, 3:5, 0:3).

Branky: Schweinfurter 2, Plch, Polák – Peška 3, Kobza 2, Zeman, Kutmon, Štěpánek. Rozhodčí: Kareš – Plch, Padevět. Vyloučení: 5:3, navíc Sýkora (CR) 5 + trest ve hře. Diváci: 215.

Chrudimští chtěli dotáhnout zápas do pátého utkání, což bylo zřejmé z jejich nástupu do tohoto duelu. Už ve druhé minutě Novákův „pozdrav“ obrovitý Bureš vyrazil, ale nikdo nebyl připraven na dorážku. Po chvilce hostujícího gólmana prověřil Plch. Po dobré pětiminutovce přišlo vyloučení Vágnera, domácí dvouminutovku přežili, když soupeř střílel hodně, ale nepřesně. Hosté však ožili a ve 13.

Zemanovu dělovku Dundáček vyrazil. Ve 14. domácí první útok dobře zakombinoval, ale bez gólového efektu. Poté se zase museli bránit v oslabení, při kterém ujel Kišš, ale mířil jen do betonů gólmana. V 16. úsilí Chrudimských bylo přece jen korunováno vedoucím gólem, když Langr nezištně přihrál Schweinfurterovi a šlo se do kabin za stavu 1:0.

Ve 21. minutě jeli dva hráči hostí na jednoho, naštěstí Zeman z vyložené šance neproměnil, naopak z protiútoku Plch projel mezi obránci jako nůž máslem a zvýšil na 2:0. Dvougólové vedení mělo jepičí život, protože po přečíslení v obraně Chrudimských načal svůj hattrick Peška – 2:1. Gól hosty povzbudil.

Ve 27. nejprve po vyhraném buly z nepřehledné situace nic nevytěžili a následně Syrůčkovu střelu zachytil na brankové čáře Vágner. Ve 29. se podařilo domácím konečně přehodit stále v pokleku chytajícího Bureše. Juniorský tandem Polák (Holub) zařídil opět dvoubrankové vedení 3:1. V rozpětí 30. minuty však přišly neradostné chvíle.

Nejprve Kobza a za 36 vteřin Zeman totiž využili nejistého výkonu Dundáčka a srovnali – 3:3. V té chvíli by možná pomohla výměna brankářů, když připraven byl Ament. Nestalo se, nejistý Dundáček se trápil v brance dál. Ve 33. přihrávka křídelního útočníka Flašky znamenala z hole Schweinfurtera znovu vedení 4:3. Střelec čtvrtého úspěchu se dostal poté v přesilovce do brejku, ale Bureš mu zkazil radost.

Naopak ve 37. Kutmon laciným gólem vyrovnal a aby toho nebylo málo, tak ve 39. Peška z přesilovky ukončil zajímavou druhou třetinu trefou, která hosty poprvé poslala do vedení – 4:5.

Ve 42. zkompletoval svůj hattrick Peška, zvýšil na 4:6 a teprve nyní odjel z klece Dundáček a přišel Ament, což bylo už dost pozdě. Rozjetí hosté ovládli hru, ve 46. nezabránil gólu Kobzy ani Ament – 4:7. „Nemáme soupeře“, začalo volat bujaré obecenstvo z Třebové a nutno uznat, že v této části už mělo pravdu.

Domácí byli jak psychicky, tak zřejmě i fyzicky na dně, a tak závěr vyzněl v exhibici soupeře. V 56. rozhodčí Kareš ukázal nejprve na vyloučení hostí, ale z této strany na trestnou lavici nikdo neodešel. Naopak vyloučil Sýkoru, který neudržel nervy na uzdě a vyfasoval pět minut + trest ve hře. Divácká děkovačka patřila samozřejmě hostům, kteří získali titul přeborníka Pardubického kraje, na domácí zbylo druhé místo.

Sestava HC Chrudim B: Dundáček (42. Ament) – Vágner, Sýkora, Šlemenda, Budínský, Tesner – Flaška, Schweinfurter, Langr – Bartoníček, Dvořák, Kolín – Plch, Novák, Kišš – Holub, Polák, Turčáni.

JAROMÍR DOLEŽAL