Začněme nejmenšími

Celkový počet dětí v kategorii přípravka a základna (kurz bruslení) je 87 dětí, z toho okolo pětapadesáti jich navštěvuje kurz bruslení. Z tohoto počtu jich přišlo v rámci ročníku 2014/2015 pětadvacet jako nováčkové. Kvalifikovaní trenéři se zkušenostmi ze zahraničí pod vedením Radka Prostředního a Jiřího Kmoška se nezaměřují jen na výuku bruslení a ledního hokeje, ale zařazují dětem do přípravy i všeobecnou sportovní průpravu jako je například gymnastická a atletická průprava. Pod vedením odborných cvičitelů mají dětí zařazenou i rehabilitaci a strečink, ovšem největší zábavu si děti užijí na tréninku jumpingu, kdy mají děti speciální cvičení na trampolínách, které je ohromně baví.

Z minihokeje 
na velký hokej

V první polovině soutěže absolvovali mládežníci navštěvující čtvrtou třídu základní školy devět turnajů v rámci minihokeje (12.10. – 21.12. 2014). V dalším průběhu sezony (11. 1. – 1. 3. 2015) již sehráli zápasy na velkém kluzišti. Tento tým vede Petr Štěpánek. Přestože se v této kategorii tabulky nezveřejňují, patřili Chrudimští k nejlepším. Na konci sezony porazili Č. Třebovou 11:5, Choceň 11:4, s Pardubicemi se rozešli smírně 3:3, vyhráli s Hlinskem 8:7 a nakonec podlehli M. Třebové 3:6 a Lanškrounu 3:5.

Liga starších 
a mladších žáků

V těchto dvou kategoriích, které vede jako hlavní trenér Zdeněk Pavlík, se potýkáme s odchody našich odchovanců do okolních klubů, zejména Pardubic a Hradce Králové. V mladších se jedná o čtyři hráče, ve starších dokonce o osm! I to bylo důvodem, proč se Chrudim neprobojovala do skupiny o 1. – 4. místo. Nakonec se obě žákovská družstva musela spokojit se skupinou o 5. – 10. místo. Starší žáci v nadstavbě vybojovali druhé místo, v celkovém pořadí skončili šestí. Mladší chlapci v nadstavbě obsadili třetí místo, celkově sedmé.

Mladší dorost

Po domluvě s HC Pojišťovna Pardubice došlo po sezoně 2013/2014 ke sloučení obou dorostů. Zájmem zde byla návaznost na extraligu (Pardubice) a ligu (Pardubice B/Chrudim). Myslím si, že spolupráce v této kategorii dobře fungovala. Mladší dorost absolvoval vydařenou sezonu v I. lize, kde se mu podařilo postoupit do skupiny o 1. – 4. místo. V týmu nastupovali celkem čtyři gólmani a vystřídalo se dvaačtyřicet hráčů. Snahou trenérů Jiřího Fibigera a Marka Dvořáka bylo zapojení co největšího počtu hráčů, takže téměř všechna utkání tým absolvoval na čtyři kompletní lajny.

Starší dorost

V této kategorii se v I. lize pohybujeme nejdéle. Letos jsme absolvovali třetí ročník a i přes úzký kádr a s věkově mladšími brankáři se svěřencům Svatopluka Šídla a Jaroslava Kapeše podařilo bez větších problémů ligovou příslušnost udržet. Cílem pro příští sezonu jak u staršího dorostu, tak i u juniorky je v právě probíhající spolupráci s Pardubicemi rozšířit oba kádry na dostatečný počet hráčů.

Junioři

Kolektiv pod mým vedením absolvoval po loňském postupu první ligovou sezonu, do které jsme nastupovali téměř s nezměněným kádrem, který postup vybojoval. Obavy o udržení zde jakési byly, čemuž odpovídala úvodní dvě kola základní části. V nich jsme získali pouze čtrnáct bodů. Kluci zjistili, že tato soutěž je o něčem zcela jiném, než hrát kraj. Proto jsme se v další přípravě zaměřili zejména na defenzivní činnost, která naše působení v krajské soutěži prakticky neprověřila. Po zlepšení právě obranných povinností celého kolektivu se začaly dostavovat výsledky. V barážové nadstavbě jsme získali pětatřicet bodů a ligu tím udrželi.

Závěrem

Moje přání do příští sezony je, aby se nám dařilo získávat dostatečné množství nových talentů do základny, jak jako tomu bylo v předchozích třech letech a co se týče starších a dnes už tří ligových týmů, aby spolupráce s HC Pojišťovna Pardubice byla nadále alespoň taková jako v právě skončené sezoně. Také si moc přeji, abychom dokázali pokračovat v trendu doplňování „A" mužstva vlastními odchovanci. Zároveň chci poděkovat všem aktivním trenérům našeho klubu za letošní vydařenou a úspěšnou sezonu. Všechny, kteří mají rádi hokej, bych nakonec rád pozval na náš reprezentační ples, který se koná v sobotu 28. března od 19 hodin v sále Muzea, a to v rámci 40. výročí novodobého hokeje v Chrudimi.

JAROMÍR DOLEŽAL