Střelecky se nevedlo

V předchozích zápasech byli fanoušci na chrudimském zimním stadionu zvyklí na pořádné brankové příděly, tentokrát se však silně produktivní Chrudim zasekla. Úvodní dějství žádnou vstřelenou branku nepřineslo, poprvé se skóre měnilo v čase 22:08 po střele hostujícího Činčily. O čtyři minuty později se stav měnil podruhé, stejně jako v prvním případě se katem Chrudimi stal chotěbořský Benjamin Činčila.

Domácí hokejisté měli ve zbytku zápasu převahu a snažili se dvoubrankové manko umazat, naději zvýšil po asistenci Pavla Kubala Petr Koreček, více než snížení na rozdíl jediné branky se ale domácím hokejistům nepodařilo. Nejblíže vyrovnání byl produktivní útočník

Marek Kišš, který šest minut před druhou přestávkou nařízené trestné střílení proměnit nedokázal

Emotivní duel přinesl i vyloučení do konce utkání, za sekání šel předčasně do sprch chrudimský Roman Seidler. HC Chrudim v úvodním semifinále nestačilo na Chotěboř a ve středu bude chtít soupeři na jeho ledě porážku oplatit. Pozici favorita naopak ve druhém semifinále potvrdila Moravská Třebová, Slovan nastřílel do sítě Kohoutů hned šest branek, důrazný krok za výhrou udělal již v prvním dějství, ve kterém nastřílel do sítě soupeře tři branky. Obě série mají na programu odvetné zápasy ve středu 27. února.

Semifinálová radost

Již v úterý vstoupí do další fáze soutěž O pohár Vladimíra Martince, jehož čtvrtfinálovým sítem prošli oba zástupci z Chrudimska. Hlinsko dokázalo ve dvou duelech (po výsledcích 6:5 a 5:3) přejít přes Lanškroun, Skuteč vyřadila Choceň (1:0 a 7:3). Do semifinálových bojů vstoupí oba vyslanci našeho okresu již pozítří na hřištích soupeřů. Horses se pokusí přivézt finálový mečbol z Litomyšle, skutečští hokejisté budou vzdorovat ambiciózní Světlé nad Sázavou. Oba zápasy začínají shodně v 18:30.

Stav série: HC Chrudim - HC Chotěboř 0:1, HC Slovan Moravská Třebová - HC Kohouti Česká Třebová 1:0