Finále mezi Chrudimí a Chotěboří (vyřadila 2:0 na zápasy Choceň) má stanoveny tyto pevné termíny: PA 6. 3. v 17.00 v Chrudimi, SO 7. 3. v 17.00 v Chotěboři případně třetí zápas - rozhodující NE 8. 3. v 19.15 v Chrudimi.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Chrudim 0:6 (0:0, 0:4, 0:2). Branky: David Komárek 2, Plch, Vágner, Zavoral, Solil. Od úvodních minut se Chrudimští zakousli do soupeře, většinou hráli na jeho polovině, ale domácího gólmana se jim nepodařilo překonat. Ondráčkova třetí útočná formace se blýskla již ve 24. minutě, kdy D. Komárek otevřel skóre a chvíli poté lovil moravskotřebovský brankář puk podruhé ze své sítě zásluhou opět D. Komárka. To byl zlom v utkání, ve kterém do druhé přestávky přidali Chrudimští další góly z hokejek Plcha a Vágnera. Závěrečná část se již jen dohrávala bez jakýchkoliv emocí. Domácí byli smířeni s porážkou, kterou jim ještě „vylepšili“ střelci Zavoral a Solil.

Vítězná sestava:
Janák – Solil, Hamsa, Vích, Voříšek, Pokorný, Vágner, Budinský, Urban – Dundáček, Vrabec, Novák – Plch, Polák, Zadina – D. Komárek, Ondráček, Uhlíř – Zavoral, Fousek, Tomášek.

„Samozřejmě jsme spokojeni, že jsme úspěšně přešli přes semifinále play off,“ řekl úvodem Jiří Polák, trenér chrudimské juniorky, jenž vzápětí pokračoval: „Do obou utkání s Moravskou Třebovu jsme šli s cílem neinkasovat. Tudíž při odbrženém jednom gólu v této sérii se to téměř podařilo. Z gólmanů se vystřídali oba, Horký a Janák, kteří potvrdili svoji kvalitu. Co se týče útočné hry? Čtrnáct nastřílených gólů ve dvou utkáních je potěšitelné, nejvíce mě těší, že se na nich podílely stejnou měrou všechny útoky. Nyní stojíme před finále s Chotěboří, která disponuje zkušeným týmem složeným hráči ročníků narození 1990 a 1989. My po doplnění již také máme kádr věkově na stejné úrovni jako náš finálový soupeř, takže jdeme za splněním našeho cíle, který jsme si vytýčili před soutěžním ročníkem 2008/2009. Jaký bude z našeho pohledu, to zhodnotíme až po jeho úplném závěru."

JAROMÍR DOLEŽAL