Oba fináloví rivalové by se samozřejmě raději viděli úplně někde jinde, nicméně když pro ně sezona vzala takový vývoj, bylo by jim jistě milejší zakončit ji s trofejí v rukou, byť je to cena „útěchy“.

Najít hrdinu čtvrtého semifinále věru není náročná práce. Světelský Petr Včera se o vítězství svého týmu postaral prakticky sám, alespoň co se gólového konta týká. Vyrovnaný zápas totiž rozhodl hattrickem. Hosté nepřijeli postup jen tak odevzdat, což dávali najevo od úvodního vhazování a Sobotka je v úvodní periodě poslal do vedení. „Kaštany z ohně“ vytáhl za domácí, kteří se dlouho nemohli prosadit, zmíněný P. Včela po polovině hrací doby, jeho dvě trefy znamenaly obrat. V 50. minutě završil svůj vydařený večer třetím zásahem, ale ještě nebylo jasno, protože Vlček ve vlastním oslabení přitáhl hosty na kontakt. Ti následně vrhli všechny síly dopředu, ale ani závěrečný risk bez gólmana jim kýžené vyrovnání nepřinesl. Světlá výhru uhájila a doplnila Kohouty v pohárovém finále.

Finálová série začne v neděli 8. března v České Třebové a bude se hrát na tři vítězné zápasy. Celky Litomyšle a Hlinska dokončí sezona dvojzápasem o třetí místo v Poháru a celkové sedmé v krajské lize (8. března na litomyšlském ledě a o týden později v Hlinsku).

POHÁR VLADIMÍRA MARTINCE, semifinále, 4. zápas:

Světlá nad Sázavou – Hlinsko 3:2
(konečný stav série: 3:1)

Fakta – branky: 33. P. Včela (O. Včela), 39. P. Včela (Blažek, Dolinský), 50. P. Včela (Šíma) – 16. Sobotka (Dítě, Beneš), 53. Vlček (Pelán, Beneš). Rozhodčí: Vepřovský – Křivohlavý, Souček. Vyloučení: 5:10, navíc Plachý (HL) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 229. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0.

HC Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, Kořínek, Bradáč, Šíma, Zvěřina, Svoboda – P. Včela, Jakub Doležal, Špatenka, Štros, Dolinský, Blažek, Kopecký, Piskač, Kubát. HC Hlinsko: Peřina – Sobotka, Fink, Poskočil, Š. Lenoch, Beneš, T. Hudec – Hron, Nečas, Homola, Chvojka, Zdražil, Králíček, Dítě, Plachý, Vlček, Pelán.