Následovalo osm nadstavbových utkání – čtvrtfinále: Skuteč – Svitavy 6:0 a 4:2. Semifinále: Skuteč – Lanškroun 4:3, 3:4 SN, 11:4. Finále: Skuteč – Polička 4:1, 2:6 a rozhodující duel skončil před rekordní návštěvou domácím triumfem 6:2. Konečné pořadí: 1. HC Skuteč, 2. Sp. Polička, 3. Lokomotiva Česká Třebová, 4. TJ Lanškroun, 5. HC Choceň B, 6. Sokol Semechnice, 7. Sokol Čestice, 8. TJ Svitavy.

HC Skuteč – HC Polička 6:2 (3:2, 3:0, 0:0).


Branky: Nevečeřal 2, Musil, Jankovský, Vlasák, Hladík – Vápeník, Kubát.

Nejdříve je třeba poděkovat více než 700 příznivcům ledního hokeje. Jak fanoušci z Poličky, tak ze Skutče vytvořili nezapomenutelnou a jedinečnou atmosféru a dokázali povzbuzovat své týmy po celou dobu utkání. O úvodní čestnou buly se postaral starosta města Skutče Pavel Novotný.

Domácí začali velmi aktivně a disciplinovaně a zaslouženě se ujali vedení ve 3. minutě po pěkné individuální akci Musila. V šesté minutě vybojoval puk Jankovský a blafákem na vyrážečku nedal brankáři Machovi šanci – 2:0. Ovšem Polička zabojovala a ve 12. minutě snížila po pěkné střele Dušana Vápeníka na 2:1. O pět minut později po krásné přihrávce Hladíka se gólově prosadil Vlasák.

V 19. minutě se Skutči nepodařilo uhlídat Kubáta a ten v samostatném úniku v oslabení zkušeně skóroval a do kabin se šlo za stavu 3:2. Utkání se zlomilo na začátku druhé třetiny, kdy se ve 21. minutě trefil Nevečeřal a ve 24. Hladík – 5:2.

Ve 37. minutě mířil opět do černého Nevečeřal a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Skuteč si v závěrečném dějství vítězství zkušeně pohlídala, bojovností a s podivem i disciplinovaností, konec zvládla bez větších problémů. Je třeba také pochválit trojici rozhodčích Mergl, Kolář, Najman, kteří vypjaté utkání zvládli s přehledem a bez výraznějších chyb.

Velký dík patří celému skutečskému týmu, který odehrál výbornou sezonu a rozhodující utkání skvěle zvládl, poděkování také funkcionářům, pořadatelům a vůbec všem příznivcům ledního hokeje. (dom)