V okresním derby rozstřílela Chrudim Skuteč a de facto jí tím zavřela dveře do play off. Hlinsko sice porazilo doma Světlou, ale pak v dohrávce prohrálo důležitý zápas v Poličce a jeho ambice na vyřazovací boje také hodně klesly.

Chrudim – Skuteč 10:3 (3:3, 3:0, 4:0). Branky: Bečev 4, Sliacký, Karásek, Pecina, Havel, Hájek, Štěpánek – Talácko 2, Pešek. Okresní derby bylo po dvě třetiny mnohem víc vyrovnané, než napovídá výsledek. Do zápasu vlétli raketově a nabuzeněji domácí, kteří také po dvou a půl minutách vedli po brankách Bečeva 2:0. Jenže přišly dvě jejich hrubky v obraně a Talácko v 10. minutě z brejků vyrovnal. A pak se na ledě rozehrála urputná bitva, v níž nechyběly emoce, spálené tutovky i boxerská vložka. Rozhodnutí celého utkání se zrodilo ve 35. minutě za stavu 4:3, kdy nejprve Pecina příklepem zpoza modré a za 46 vteřin bekhendem střelec střetnutí Bečev zařídili Chrudimi uklidňující náskok. Poslední třetina se již dohrávala plně v režii domácích, kteří se nakonec dočkali i dvouciferné výhry, kterou zařídil 30 vteřin před klaksonem Štěpánek. Chrudim: Peřina – Pecina, Pilař, Machač, Tichý, Schweinfurter, Novák, Zeman, Mach – Sliacký, Polák, Havel – Šídlo, Karásek, Bečev – Tomášek, Koreček, Švarc – Štěpánek, Jiruška, Hájek. Skuteč: Hladíková – Pešek, Bláha, Talácko, Kunhart, Janoušková, Stehlík, Vítek, Bureš, Žádný, Černý, Míčka, Brázda, Kopečný.

Hlinsko – Světlá 7:5 (2:1, 4:0, 1:4). Branky vítězů: Pánek a Batelka 2, Zdražil, Kučera, Sádovský. Proti poslednímu celku tabulky potřebovali Hlinečtí bezpodmínečně získat tři body a dvě třetiny šli jednoznačně za svým vytčeným cílem. Proto po čtyřiceti minutách vedli 6:1 a nikdo nepochyboval o jejich jasné výhře. Jenže k poslednímu dějství přistoupili velmi laxně, čehož hosté dokázali plně využít a zkorigovat stav na 6:5. V nervózním a hektickém závěru se nakonec podařilo Hlinsku pečetit svoji výhru při power play soupeře. Hlinsko: Picek – Vondráček, Zavřel, Matějíček, Kučera – Zdražil, Pánek, Batelka – Sádovský, Petrů, Navrátil – Voda, Vamberský.

Dohrávka: Polička – Hlinsko 4:3 (2:0, 1:2, 1:1). Branky hostů: Navrátil, Kučera, Batelka. Domácím patřil nástup do utkání, když již po dvou minutách hry vedli 2:0 a hosté si museli vzít oddechový čas. Ten je však probudil, začali mít víc ze hry, ale dlouho se nemohli střelecky prosadit. „Spadlo“ jim to tam až v polovině zápasu, kdy během chvíle snížili na 2:3, v poslední třetině ale Polička opět odskočila na dvougólový rozdíl a Hlinsku se již jen podařilo čtyři minuty před koncem snížit.

Před sobotním posledním kolem Krajské ligy zbývá vyřešit dvě otázky - kdo se stane vítězem základní části a kdo postoupí do play off. K vítězství v soutěži mají všechny trumfy v ruce Chrudimští. Pokud vyhrají v Lanškrouně, nemusí se na nic ohlížet. Pokud by ztratili, musí čekat na výsledek střetnutí Světlá – Chotěboř. O zbylá dvě místa zaručující postup do semifinále vyřazovací části svedou na dálku lítý boj Moravská Třebová (hraje doma s Litomyšlí), Hlinsko (jede do Chocně) a Polička, která zajíždí do Skutče (od 15,30 hodin) a k tomu má středeční dohrávku se Světlou k dobru. Hlinečtí mají v záloze velký trumf, lepší vzájemné zápasy.

1. HC Chrudim 17  13   0  1  3  117: 45  40
2. HC Chotěboř 17 13   0 0 4  125: 66  39
3. HC Sl. Mor.Třebová 17   9   0  2  6  58: 44  29
4. HC Hlinsko 17   8   2  1  6   61: 63  29
5. HC Spartak Polička 16  8   1   0  7  75: 68  26
6. TJ Lanškroun 17   7   1  0  9   72: 77  23
7. HC Skuteč 17   7  0  0 10  84: 95  21
8. HC Spartak Choceň 17   6  0   1 10   59: 95  19