TJ Lanškroun - HC Skuteč 4:4 (4:1, 0:1, 0:2)

Jak byl důležitý výsledek prvního finále, to se naplno ukázalo v Lanškrouně. Domácí museli vyhrát v základní době, aby se alespoň prodlužovalo. A nutno říci, že nechtěli nechat nic náhodě a od začátku byli pány na ledě a téměř si dělali, co chtěli. Ujali se vedení hned v 1. minutě gólem Holuba. Ve 3. minutě vedli 2:0, když střílel v přesilovce opět Holub. Hosté se dostali ke slovu až v 6. minutě, když po střele Netolického dopravil puk do branky Štursa.

Ale další minuty patřily zase Lanškrounu a v 9. minutě už to bylo 3:1 a do konce třetiny Řehák svojí druhou brankou zvýšil na 4:1. Na hosty by si nevsadil v ten moment ani největší optimista. O přestávce byl v kabině slyšet nejvíce Vágner a jeho slova si vzal celý tým za své a na led přišlo jiné mužstvo.

Od úvodního hvizdu druhé části se Skuteč do soupeře zakousla a hned několikrát zvonila tyč domácí branky. Ale ani vyložené příležitosti v brance ne a ne skončit. Z jedné přesilovky hosté snížili a pak mohli jít na dostřel, když při vlastním oslabení ujel Kusý, ale nezakončil, protože byl faulován. Po faulu byl otřesen, a tak trestné střílení prováděl Hladík, bohužel, s Ďurišem si neporadil.

Ve 40. minutě si domácí neporadili ve stejné situaci se skutečským Dostálem. V polovině třetí třetiny to bylo o gól. S jistým Dostálem v brance bylo zřejmé, že pokud Skuteč vyrovná, bude se Lanškrounu jen těžko otáčet. Pět minut před koncem se v přesilové hře podařilo povedenou střelou od modré do šibenice Burešem srovnat na kýžených 4:4. To neunesli domácí a dostali TH.

Pokud se hosté nedopustí přestupku a nenechají se vyloučit, budou mít do konce zápasu početní výhodu a to zvládli bravurně a dohráli zápas s přehledem. Zaslouženou odměnou jim byl pohár, který byl předán zástupcem svazu panem Samkem. Atmosféru po zápase neustáli domácí fanoušci a ceremoniál bude mít zřejmě dohru za zeleným stolem kvůli napadení činovníka.

Fakta - branky: 1. Holub, 3. Holub, 9. Řehák, 19. Řehák 6. Štursa (Netolický), 26. Vágner (Bureš, Netolický), 48. Kusý (Cimburek), 56. Bureš (Janoušek). Rozhodčí: Vepřovský - Říha, Havel. Vyloučení: 5:7 navíc Boruch (LAN) 20 OT + 25 TH. Přesilovky: 0:2. Diváci: 165.
Lanškroun: Ďuriš Kužílek, Boruch, Štěpánek, Kristek, Rozbroj, Holub, Doležal, Markl, Malý, Marek, Řehák, Hlavsa, Poles, Janík, Nastoupil.
Skuteč: Dostál (Vokoun) Netolický, Bureš P. Lenoch, Pešek Škop, Huňáček Janoušek, Štursa, Vágner Hladík, Kusý, Klusoň Cimburek, Vařejčko, Š. Lenoch Kmoníček, Herynek. Miroslav Hladík