Hned první třetina ukázala, že na Dynamo nečeká vůbec jednoduchá práce. Richard Král, který přebral Bruslaře o reprezentační pauze, připravil své svěřence na Pardubice dobře. I proto se skóre poprvé měnilo až v průběhu druhé části, kdy se prosadil po střele od modré Jan Košťálek. Boleslav však ukázala, proč patří mezi nejlepší týmy v přesilových hrách. O vyrovnání se postaral nechytatelnou střelou na bližší tyč finský útočník Aaltonen. Dynamu vrátil vedení, taktéž v početní výhodě, Robert Říčka dělovkou z kruhu. Pardubičtí si ve třetím dějství nenechali vítězství utéct a po trefách Hyky a Mandáta oslavilo druhé vítězství v řadě.

„Já bych chtěl kluky pochválit, určitě jsme rádi za tři body. Poctivě jsme se v tomhle náročném plánu na Boleslav připravovali. V posledních utkáních se prezentovala velmi dobře a brala nějaké body,“ uvědomoval si sílu soupeře Václav Varaďa.

Robert Kousal pečetil v Mladé Boleslavi výhru třetí brankou.
Král recept na Pardubice nenašel a Dynamo tak veze z města automobilů tři body

Jak viděl pardubický lodivod průběh zápasu?

„V první třetině jsme možná měli opticky navrch, ve druhé jsme dali první gól, a ten nám pomohl. Škoda, že tam nepřišla další branka od nás. Ten výsledek ale až tak neodpovídá, takový rozdíl to na ledě nebyl. Dali jsme góly, když jsme potřebovali a nakonec věřím, že zaslouženě bereme vítězství,“ zhodnotil výkon svých svěřenců.

Radost z výhry měl i střelec poslední branky Pardubic.

„Vítězství si nesmírně vážíme. Každý soupeř je v téhle soutěži dobrý a chce se na nás vytáhnout. Moc dobře jsme věděli, že se Boleslav zvedá. Vstupovali jsme do utkání s pokorou a bereme zasloužené tři body,“ říká Jan Mandát.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice