KP juniorů

4. kolo: HC Skuteč – TJ Lanškroun 5:4 (1:0, 2:2, 2:2).Branky: J. Kusý 2 (Tocháček, M. Klusoň), T. Hladík 2 (Herynek 2, L. Kusý), Herynek (L. Kusý).
Sestava Skutče: Němec - Netolicky, Štursa, Čejka, Brendl, Tocháček, Kuřík, T. Hladík, L. Kusý, Herynek, Pražan, Opletal, Váško, M. Klusoň, J. Kusý, D. Hladík. Skutečští šli do utkání s cílem získat opět tři body a již ve třetí minutě J. Kusý z přesilovky skoro z půli hřiště nedal gólmanovi šanci. Domácí pak další šance neproměnili, ty soupeře pochytal Němec. Ve II. třetině zvýšili domácí na 3:0, pustili se do bezhlavého útoční a soupeř je vytrestal – rázem byl stav 3:3! Další gólová přestřelka na sebe nenechala dlouho čekat, za stavu 4:4 se „lámal chleba“ v 55. minutě, kdy L. Kusý vyslal kolmici na Herynka, ten prolétl mezi beky a stav 5:4 již do konce utkání nedoznal změnu. Vítězství zasloužené, byť zbytečně komplikované.

HC Chrudim – HC Chotěboř 2:6 (0:2, 1:1, 1:3). Branky: 22. Mlateček (Uhlíř), 58. Šafář. Sestava HC Chrudim: Janák (51. Horký) – Pokorný, Blažek, Budinský, Urban, Vích, Veselík, Štrégl, Brychta – D. Komárek, Ondráček, Čejgl – Vacek, Mlateček, Uhlíř – Tomášek, Polák, F. Komárek – Pospíšil, Šafář. Góly v úvodní třetině vstřelili hosté z přesilovek, poté Mlateček korigoval na 1:2, ale přišlo další vyloučení (ach, ta disciplína!!) – 1:3. Třetí třetina byla debaklem domácích, když soupeř po gólech ve 49. a 50. minutě vyhnal z branky Janáka a Horký hned inkasoval na 1:6. Chrudimští v závěru z přesilovky stanovili konečných 2:6. Trenér Jiří Polák: „Nepřistoupili jsme na soupeřovu tvrdší hru, ve které nás přehrál. Mysleli jsme si zřejmě, že to půjde samo, bez boje. Byl to letošní nejhorší výkon.“

Ostatní výsledky: Litomyšl – Choceň 1:8, M. Třebová – Hlinsko 8:0, Světlá – Polička 5:3.

5. kolo: Polička – Skuteč 1:5 (0:2, 0:0, 1:3). Branky: L. Kusý 2 (Netolický 2), Herynek 2 (Pražan, L. Kusý), T. Hladík (Pražan). Sestava Skutče: Horák – Netolický, Kuřík, Tocháček, M. Klusoň, Pražan, Brdička – T. Hladík, L. Kusý, Herynek – Váško, Ligr, Opletal – F. Klusoň, J. Kusý, Nevole. Domácí s pěti hráči se střídavým startem za dospělé začali aktivně, jejich šance pochytal Horák. A pak Skuteč uhodila. Nejprve si Herynek po kolmici Pražana zopakoval „let“ mezi beky z předešlého utkání a stejný přihrávající vybídl ke druhému úspěchu T. Hladíka. Ve druhé dvacetiminutovce měli Skutečští několik „tutovek“, ale gól nepadl. Vše si vynahradili v závěrečném dějství, kdy přidali další pěkné tři branky. Polička vstřelila čestný úspěch až v 60. minutě, kdy po zákroku do oblasti hlavy a krku zůstal na zemi otřesený Netolický a rozhodčí nechal ve hře pokračovat. K utkání se dá říci, že vyhrálo hokejové srdíčko.

HC Hlinsko – HC Chrudim 2:7 (1:3, 1:1, 0:3). Branky: 12. Wasserbauer, 30. Ročárek – 2. Šafář (Vích), 4. Šafář (Mlateček), 9. Polák (Vacek), 22. Uhlíř (Šafář), 44. Tomášek, 45. Šafář (Uhlíř), 60. Čejgl. Sestavy – Hlinsko: Gregor – Boguaj, Havel, Chlada, Kadlec, Kavalír, Matějíček, Paseka, Wasserbauer, Ročárek, Suchý, R. Urubčík, Vepřovský, Volf, Zezula. Chrudim: Horký – Budinský, Blažek, Veselík, Vích, Vacek – D. Komárek, Ondráček, Čejgl – Šafář, Mlatečk, Uhlíř – Tomášek, Polák, F. Komárek – Pospíšil. Lepší vstup do utkání se podařil hostům, kteří šli Šafářem do dvoubrankového vedení. Když pak vstřelil Polák třetí chrudimský gól, zavládla na lavičce dobrá nálada, kterou nezmrazil ani úspěch hlineckého Wasserbauera. V prostřední dvacetiminutovce při hře 4 na 4 upravil Uhlíř na 1:4, ale v polovině zápasu vnesl „probuzení“ do řad Hlineckých Ročárek – 2:4. Ti pak byli aktivnější a vstřelit ještě gól, kdo ví, jak by to šlo dál. Závěrečné dějství však už bylo jen hrou hostů, kteří přidali další tři gólyTomáškem a Šafářem v krátkém sledu a nakonec Čejgl v poslední minutě při vlastním oslabení upravil na konečných 2:7. Trenér vítězů, Jiří Polák: „Po nevydařeném domácím utkání s Chotěboří se mužstvo zvedlo a po zlepšeném výkonu zaslouženě vyhrálo. Nastoupili jsme pouze s pěti obránci, takže vzadu musel zaskakovat jeden útočník. Střelecky se prosadil Šafář svým prvním hat-trickem v chrudimském dresu. Celkově dobrý výkon podpořil kvalitním výkonem brankář Horký.“

Ostatní výsledky: Chotěboř – Světlá 3:4, Choceň – M. Třebová 5:3, Lanškroun – Litomyšl 1:2 SN.

V sobotním šestém kole: Skuteč – Litomyšl (13), Chrudim – Choceň (17) a Hlinsko zajíždí do Světlé nad Sázavou (17).

KP dorostu

3. kolo: HC Skuteč – HC Dvůr Králové/Náchod 4:4 (2:3, 1:1, 1:0). Branky: Brdička 2, Štursa, Nevole. Sestava Skutče: Žádný – Brendl, Brdička, Štursa, Nevole, Klusoň, Jacková, Ročeň, Hromádka, Zelinka, Pešek, Valečka. Dramatické utkání s průběhem: 2:0 – 2:3, 2:4 – 4:4. Vyrovnání přišlo až při power play z hole Petra Brdičky. Domácím s minimálním počtem hráčů vypomohla pětka ze starších žáků doplněna Míšou Jackovou, která hostuje ve Skutči z ženského pardubického klubu.

HC Chrudim – SK Třebechovice 10:1 (4:1, 3:0, 3:0). Branky: Kněžour 3, Andr a Cvrček po 2, Nevšímal, Pavliš, Stupavský. Vítězná sestava: Svoboda – Kleprlík, Holub, Brychta, Švadlenka, Voda, Mroček – Andr, Cvrček, Pospíšil – Nevšímal, Pavliš, Kněžour – Mrázek, Stupavský, Polák. Hosté odpověděli na vedoucí úspěch Chrudimě, ale pak už bylo utkání v režii domácích, u nichž se hat-trickem blýskl Daniel Kněžour.
Ostatní výsledky: Krkonoše – Choceň 8:3, M. Třebová – Hradec Králové 3:12, Lomnice – Opočno 7:1. Předehrávka devátého kola: Nový Bydžov – Choceň 4:5.

Čtvrté kolo: Nový Bydžov – Chrudim (8. 11.) a Skuteč – Krkonoše (9. 11. v 11.30).