Světlá – Chrudim B 3:5 (1:2, 1:3, 1:0). Branky: O. Včela, Heřmánek, P. Včela – Fousek 2, Pokorný, Flaška, Novák. Chrudimští v domácím utkání s tímto soupeřem měli hodně práce (4:3) a po minulých nepřesvědčivých výkonech, kdy jim jejich středeční soupeř šlapal v tabulce na paty, předvedli na humpoleckém ledě, kde Sklo-Bohemia hostuje, opět standardní výkon hodný lídra. „Domácí“ šli v páté minutě do vedení O. Včelou – 1:0, načež hosté odpověděli v 11. a 17. minutě brankami Pokorného (Fousek) a Flašky (Schweinfurter) a otočili na 1:2. V prostřední dvacetiminutovce Chrudimští zvýšili ve 35. a 36. minutě Novákem (Turčani, Šlemenda) a Fouskem (Kišš) až na 1:4, Ve 39. Heřmánek korigoval na 2:4 a vteřinu před druhou sirénou získali hosté opět tříbrankový náskok, když Fousek zvýšil na 2:5. V závěrečném dějství se čekalo na gól až do 57., kdy P. Včela napsal výsledku konečnou podobu – 3:5.

„Sehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém perfektně zachytal Dundáček. O našem vítězství rozhodl bojovný kolektivní výkon, kluci nechali na ledě srdce a napravili tak předešlé nepřesvědčivé výkony,“ prohlásil Zbyněk Pokorný, vedoucí mužstva. Jeho tým se čtyřmi juniory se představil v sestavě: Dundáček – Doubravský, Urban, Novotný, Pokorný, Vágner, Šlemenda – Flaška, Schweinfurter, R. Formánek – Novák, Fousek, Kišš – Langr, Dvořák, Bartoníček – Turčani, Janoušek.

Skuteč – Moravská Třebová 6:11 (2:3, 1:4, 3:4). Branky: Hladík 2, Andrejs 2, Vondráček, Jahna – Řehulka 2, Konopčík 2, Koláček, Cik, Muselík, Syrůček, Havlíček, Klíč, Berka. V prvním vzájemném střetnutí obou soupeřů v Moravské Třebové zvítězili domácí 6:3. Tentokrát přijeli k odvetě do Skutče prý konečně kompletní s hostujícími hráči ze Šumperku, Přerova a Prostějova a na jejich výkonu to bylo znát. Hned v úvodní minutě šli do vedení, Hladík stačil vyrovnat. Tentýž hráč za spolupráce s Ptáčníkem vyrovnal na 2:2, ale vzápětí přišla rychlá odpověď soupeře a do kabin se šlo za stavu 2:3. Do poloviny utkání, když ve 30. min. snižoval Vondráček na 3:4, to byl vyrovnaný boj. Ve 23. musel z branky pro zranění odstoupit Kukla a nastoupil Vokoun. Při přesilovce Skutče přišel špatný výjezd skutečského gólmana a Moravskotřebovští získali laciné vedení – 3:5. Jejich šestý gól pak už definitivně rozhodl o jejich vítězství. Skuteč v závěrečném dějství už jen výsledek třemi brankami kosmeticky upravila: 45. Andrejs (Uhlíř), 48. Jahna (Štursa, Souček) a 59. Andrejs. Sestava: Kukla (Vokoun) – Sýkora, Hrubeš, Vondráček, Ptáčník, Stefanov, Starý – Ptáčník, Andrejs, Hladík – Uhlíř, Vlasák, Jankovský – Jahna, Souček, Štursa.

„Kdyby byl zdravý Kukla a zachytal svůj standard, mohli jsme soupeře potrápit. Na naší vysoké porážce se také podepsaly tři vyšší tresty,“ poznamenává Oldřich Janoušek, vedoucí mužstva HC Skuteč.

Chotěboř – Hlinsko 4:3 (1:0, 3:1, 0:2). Branky: Šulc 2, Sláma. Rozhodčí: Chlaň – R. Budinský, L. Budinský. Ve třetí minutě po prohraném vhazování neobsazený hráč Chotěboře otevřel skore – 1:0. V páté minutě hráli domácí přesilovku pět na tři, Hlinečtí se ubránili a když byli ve čtyřech, ujel Šulc, ale nedal. V 10. akce hostí Tulis – Šír bez zakončení. Ve 14. ujel Šuvara a také neproměnil. Ve 27. domácí vybruslili zpoza branky a bylo to 2:0. Od 31. hrála Chotěboř opět přesilovku pět na tři, kterou neproměnila. Ve 33.přišel její zámek a stav se změnil na 3:0. V poslední minutě této části nejprve Sláma po samostatné akci korigoval na 3:1, ale soupeř hned po buly získal opět tříbrankový náskok 4:1. Do závěrečné dvacetiminutovky hráli hosté jen na dvě obrany. Ve 45. z jejich přesilovky Šulc po střele Lukáče snížil na 4:2. V 53. hráli hosté další přesilovku, kterou dobře sehráli, ale bez gólového efektu, když soupeř stačil vyhazovat puky. V 57. Hlinečtí obléhali chotěbořskou branku a po střele Lukáče dorážel Šulc – 4:3. Od 59:08 hráli hosté power play. Deset vteřin před sirénou přišel Šuvarův atak na protihráče, který skončil bitkou na ledě, avšak na skóre se již nic nezměnilo. Sestava Hlinska: Saifr – Vybíral, Havel, Činčera, Fiala, Paseka, Wasserbauer – Ptáček, Lukáč, Šuvara –Šulc, Štěpánek, Ročárek – Šír, Tulis, Sláma.

Milan Minařík, asistent trenéra: „O naší porážce rozhodla první třetina, ve které jsme neproměnili několik nájezdů a dalších vyložených šancí.“

V neděli pokračuje KLM 12. kolem: Chrudim B – Litomyšl, Choceň – Chotěboř, Hlinsko – Skuteč, Moravská Třebová – Světlá n. S. (vše od 17 hodin).

JAROMÍR DOLEŽAL