Nyní se zdá, že by mohl být vyslyšen. Zájem totiž projevily některé kluby z obou krajů.

Naposledy se hrály společné východočeské soutěže v sezoně 2005/2006. Od následujícího ročníku oba kraje organizují samostatné krajské ligy. Čas od času se objevily úvahy o společné soutěži, ovšem k jejich realizaci prozatím nedošlo.

Teď se téma znovu vrací. Impuls vysílá na oba svazy i na všechny kluby HC Skuteč.

Jedním z důvodů je fakt, že kluby ze Světlé nad Sázavou a Chotěboře (hrající nyní krajskou ligu Pardubicka) avizovaly zájem nastoupit v příští sezoně do nově vzniklé krajské ligy Vysočiny. Proto Skutečští navrhují vytvořit dvoustupňovou soutěž – východočeskou ligu pro dvanáct týmů (šest z Hradecka, čest z Pardubicka) a nižší východočeskou soutěž zatím pro šest týmů (tři plus tři) s možným budoucím doplněním o hokejové kluby z měst, kde jsou k dispozici nově zastřešené stadiony.

Rozdělení na základě současné úrovně podle letošní sezony by vypadalo takto:

Východočeská liga

Hradecko: Nový Bydžov, Náchod, Hronov, Jaroměř, Třebechovice, Trutnov B; Pardubicko: Česká Třebová, Moravská Třebová, Chrudim, Hlinsko, Litomyšl, Choceň.

Východočeská soutěž

Hradecko: Nové Město nad Metují, Opočno, Semechnice; Pardubicko: Lanškroun, Skuteč, Polička.

Výhledově doplněné kluby: Rychnov nad Kněžnou, Žamberk, Svitavy.

Součástí jsou i návrhy hracích systémů (kombinace zápasů v rámci krajů navzájem či samostatně, vyřazovací části, postupy, sestupy) a omezení zápasů v pracovních dnech, tzn. hrát převážně o víkendech.

Teď bude záležet na samotných klubech a svazech, jak se k této variantě postaví. O konečné podobě se však bude rozhodovat až po skončení tohoto ročníku.

Příkladem společných soutěží mohou být západní Čechy (Karlovarský a Plzeňský kraj), a Morava, kde soupeří týmy Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého kraje a Vysočiny.