Po základní části bude vnovém roce následovat druhá část, tzv. „sudá– lichá“.Týmy po základní části vtabulce na sudém místě skupiny Střed se střetnou slichými ze skupiny Západ. Hrát se bude opět dvoukolově, a to doma–venku.

Středa 12.12. v18hodin: 12.HC Kutná Hora (11 bodů)– 2.HC Chrudim (43 bodů). Východočeši až po velkém boji získali vPelhřimově třinácté tříbodové vítězství vpoměru 4:3, což byla také úspěšná premiéra dočasně pověřeného kouče Martina Hostáka za Ladislava Lubinu, který se stal asistentem trenéra Jiřího Šejby vextraligovém Moelleru Pardubice. Krásný pohled na tabulku nesmí však nikoho ukolébat, protože každý soupeř se chce na favorita patřičně vytáhnout.

Bude tomu tak jistě i ve středu vKutné Hoře, která snovým trenérem Jiřím Mlíkou odjela vminulém kole do Benátek scílem pokusit se obodový zisk. Dlouho se to „Sršňům“ dařilo, lídr zlomil jejich odpor až vsamotném závěru utkání. Za tým Středečechů hraje osm hokejistů, kteří nedávno hájili chrudimské barvy: brankář Barta, obránci Jančařík, Hornyš a útočníci Hemský, Králíček, Polák, Bláha a Beránek.

První vzájemné utkání dnešních soupeřů skončilo 3.listopadu na chrudimském ledě vítězstvím domácích 4:1. Ještě nutno připomenout tři úspěchy Kutnohorských na svém ledě: ve třetím kole Pelhřimov 3:2 PP, ve 13.kole Nymburk 3:2 a v15.kole Jindřichův Hradec 9:2. Věřme, že kvalitní stabilizovaný kádr HC Chrudim přiveze další tříbodový zisk.