16. kolo:

Chrudim - Ledeč 9:2 (2:1, 2:1, 5:0)

Branky vítězů: Novák 3, Brožek 2, Kišš, Dobiáš, J. Polák ml., Karásek. Favorizovaní domácí se proti poslednímu týmu tabulky prosadili herně i střelecky až v závěrečné třetině. Při této příležitosti došlo k benefici v rámci nedávných padesátin trenéra juniorky Jiřího Poláka, který nastoupil během první třetiny se všemi třemi syny Jiřím mladším, Ondrou a Janem. Jmenovaný touto cestou děkuje vedení HC, že mu umožnilo důstojné rozloučení s aktivní činností v týmu, ve kterém dnes předává bohaté zkušenosti mladým.

17. kolo:

Česká Třebová - Chrudim 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Branky hostí: Karásek, Dobiáš.

Středeční souboj druhého se třetím nezklamal, naopak, duel byl ozdobou předposledního kola základní části Krajské ligy. První třetina byla ze strany hostí velmi dobrá, ve druhé přišel zkrat a dva góly v rozmezí jedné minuty. Závěrečná snaha o zkorigování výsledku úspěch nepřinesla. Přesto podali Chrudimští dobrý výkon.

18. kolo:

Chrudim Mor. Třebová 0:3

(0:0, 0:0, 0:3)

Branky: Schneider, Faltus, Kobza.

Úvodní čtyřicetiminutové představení přineslo velký nesmlouvavý boj, kterému scházelo jediné koření branky. Přitom například zkušený domácí útočník Marek Kišš měl v obou třetinách na své holi loženku, kdy jel sám na brankáře hostí, ale puk za jeho záda nepropasíroval. Nutno podotknout, že prim hráli oba gólmani Filip Ament resp. Adam Gottwald, a proto zůstal stav dlouho bez branek. Ve 43. minutě se dostali do brejku Moravskotřebovští, Schneider pustil puk najíždějícímu Čiklovi, ten ale naštěstí mířil mimo. Zkušení borci Slovanu však stále více ohrožovali domácí pásmo a za minutu již vyloučení Budinského krutě potrestali, neboť přesilovku proměnil v úvodní gól zápasu Schneider. Hosty tento gól povzbudil k ještě většímu tlaku, ze kterého pramenila chyba obránce Zrůsta, po které zcela volný Faltus do poloodkryté klece zvýšil na 0:2. V čase 58:01 si Chrudim vzala oddechový čas a poté odvolala gólmana, ale namísto kontaktní branky Kobza nechal domácí vypít kalich hořkosti až do dna. „S takovým týmem můžeme hrát, ale ne ho porážet. Jde o kvalitní soubor poskládaný z hráčů Šumperka a dalších moravských míst. Z naší strany je to doslova a do písmene amatérský hokej," bylo slyšet z rozladěné kabiny domácích.

Sestava HC Chrudim: Ament Urban, Vích, Zrůst, Budinský, Hudec, Brychta Kišš, Karásek, Dobiáš Kohoutek, Novák, Brožek Seidler, Jiří Polák, Cvrček Brožek, Ondráček.

Již zítra začíná nadstavba „sudý lichý" a Chrudimští vyráží do Chotěboře. (dom)