Chrudim B – Hlinsko 2:4 (1:2, 0:0, 1:2). Branky: Langr, Dvořák – Ptáček, Šuvara, Lukáč, Havel.

Ve vyrovnaném a dramatickém utkání zvítězilo Hlinsko, když vydrželo nápor domácích v poslední třetině při jejich dvou přesilovkách pět na tři. Při nich exceloval gólman Saifr a vítězství potvrdil gólem při power play rezervy hlinecký Havel. V úvodní třetině hosté začali aktivně a již v první minutě se do brejku dostal Kavalír, který byl podražen těsně před Amentem, z čehož rezultovala přesilovka Hlinska. Další šanci si vytvořil Wasserbauer, který si v 6. minutě sjel na přihrávku, ale minul.

O minutu později se Chrudimští radovali předčasně, když po závaru před Saifrem dostali puk za jeho záda – kopnutím bruslí. První branka ve 13. padla po přečíslení, když Ptáček ve spolupráci se Zadinou a Havlem otevřel skóre 0:1. Domácí aktivně stříleli, ale k vážnému ohrožení to nevedlo. V 15. se Hlineckým naskytla dvojnásobná přesilovka, ti však nabídnutou šanci nevyužili, protože domácí je k vážné šanci nepustili dobrou obrannou hrou. Toto přežité oslabení domácí nakoplo ke zvýšené aktivitě, která vyústila ve vyrovnávací branku Langra – 1:1. Prakticky z protiútoku však Hlinečtí vzali domácím vítr z plachet. Rychlým protiútokem zakončeným Šuvarou, šli znovu do vedení 1:2.

Druhá třetina začala oslabením hostů a jejich gólman se musel v brance pořádně ohánět. Ve 29. minutě domácí soupeře opět zatlačili, Dvořák netrefil z bezprostřední blízkosti hlineckou svatyni. Ve 30 minutě po faulu hostujícího Volfa na Turčaniho měl posledně jmenovaný možnost skóre vyrovnat, ale trestné střílení neproměnil! O osm minut později dostali stejnou příležitost hosté, když byl v nájezdu faulován Kavalír. Nařízené trestné střílení rovněž posledně jmenovaný neproměnil.

V závěrečném dějství šli Hlinečtí opět do tří, čímž se domácím naskytla velká šance na vyrovnání. To se jim také povedlo, i když Saifr nejprve čtyřikrát chytil jejich střely, na pátý pokus to však Dvořákovi vyšlo a bylo vyrovnáno 2:2. Vyrovnání však mělo jepičí život, protože v začátku 44. minuty při přesilovce Hlinska propálil z velkého úhlu domácího gólmana Lukáč a bylo to 2:3. Chrudim se snažila urputnou hrou vyrovnat a hosté byli nuceni faulovat. Ve 47. byl vyloučen Zadina a o minutu později Spal, nicméně hosté bojovali jako lvi a výsledek dokázali ubránit, když v brance dominoval Saifr, který byl jak neprůstřelná zeď. V 55. odmítl vyrovnání Vágner a přišel čas 58:14, kdy si domácí vyžádali oddechový čas. Poté následovala power play. Hosté ji zvládli na výbornou, když Zadina našel volného Havla a ten pečetil cenné vítězství svých barev do prázdné branky 2:4. Třetí letošní vzájemné utkání o body těchto soupeřů tedy skončilo opět vítězstvím hostů.

Jak nastoupili

Chrudim B: Ament – Šindler, Vágner, Formánek, Budinský, Sýkora, Šlemenda, Novotný, Rabas – Turčani, Schweinfurter, Langr – Plch, Novák, Kišš – Bartoníček, Dvořák, Flaška – Závodník Frýda, Bakrlík.

Hlinsko: Saifr – Fiala, Wasserbauer, Štěpánek, Spal, Boguaj, Paseka – Kavalír, Lukáč, Šuvara – Ptáček, Havel, Zadina – Sláma, Volf, Hudec.

Řekli po utkání

Petr Řezníček, trenér HC Chrudim: „Je škoda, že jsme měli jen šance, které v případě proměnění mohly mít vliv na úplně jiný vývoj utkání. Bohužel jsme nedokázali využít dvě přesilovky pět na tři, nedokázali proměnit ani trestné střílení a v zakončování útočných akcí jsme byli zbrklí. Navíc brankář Hlinska chytal velmi dobře, když právě jemu může mužstvo děkovat za to, že si dnes z Chrudimi odváží tři body.“

Miloš Havel, trenér HC Hlinsko:
„Řekl bych, že zápas byl od začátku vyrovnaný. Myslím si, že se lámal těmi trestnými stříleními, když jak Chrudim tak my jsme je neproměnili, což mohlo rozhodnout a napovědět o vítězi tohoto utkání. Nicméně jazýčky vah v tomto střetnutí převážil výkon našeho gólmana, protože Vladimír Saifr chytal fantasticky a troufám si říci, že z devadesáti procent můžeme za vítězství poděkovat právě jemu.“

JAROMÍR DOLEŽAL