Vraťme se ještě k minulé sezóně, kdy jste úspěšně vedl juniorský tým, který dosáhl historického třetího místa.
Poslední juniorská sezóna se povedla. Sešly se nám dva ročníky, které vybojovaly ligu staršímu dorostu i juniorům. Loni se tito hráči sešli naposledy spolu a pro nás trenéry to byla příjemná sezóna s dobrým týmem.

Jak se vůbec „upekl" váš přestup k A týmu?
Bylo to poměrně narychlo. Tři týdny před zahájením přípravy na ledě přišel můj trenérský předchůdce pan Fibiger s tím, že by se rád vrátil do Pardubic, kde dostal nabídku na práci s mládeží. Necelý měsíc před přípravou jsme tak museli s výborem řešit, kdo by mohl trénovat. Z cizích zdrojů jsme to řešit nechtěli a tak padla volba na mě a pana Seidlera. My jsme za tuto příležitost rádi, protože jsme si tu prošli trénováním od dětiček až k juniorům. Tohle je pro nás příjemná výzva.

Bude váš příchod k A týmu znamenat i větší zapojení hráčů z juniorky, které dobře znáte?
To je samozřejmě náš cíl. Před námi s tím už začali předchozí trenéři. Teď jsou na řadě dva silné ročníky, tak je samozřejmě rádi zapojíme. V áčku navíc panuje taková situace, že starších hráčů je tam méně a pro mladé se tak naskytuje velká šance se prosadit. Věkový průměr našeho týmu je pro letošek 23,5 roku. Společně s béčkem Havlíčkova Brodu budeme asi dva nejmladší týmy v krajské hokejové lize.

Vaše první příprava v roli hlavního trenéra A týmu je za vámi. Jak byste jí zhodnotil?
Již od května a června jsme měli společnou suchou přípravu áčka a juniorky. Někteří hráči měli lepší docházku, někteří zase horší. Je to hodně ovlivněné i pracovními a školními povinnostmi. V srpnu jsme nastoupili na led a odehráli nějaké přípravné zápasy. Celkově bych to tedy hodnotil kladně. Jedinou kaňkou bylo to, že někteří kluci během přípravy museli dát přednost práci, tak aby si mohli vybírat dovolenou v sezóně na zápasy. Za to ale nemůžou.

Přípravná utkání vám určitě naznačila sílu týmu. Jaké si tedy dáváte cíle do sezóny a v jakých patrech tabulky byste se rádi pohybovali?
Po domluvě s výborem jsme si dali poměrně vysoký cíl. Rádi bychom se dostali v play off do semifinále. Příprava nám něco napověděla. V rámci regionálních soupeřů jsme dokázali porazit Hlinsko a Litomyšl. Oba týmy, které proti nám nastoupily, řešily stejný problém jako my. Zkrátka nebyly kompletní a výsledky s nimi jsou tedy zkreslené měřítko. Odehráli jsme i zápasy proti týmům, které nastupují v královehradeckém krajském přeboru. Hráli jsme proti špičkovým mančaftům. Dvůr Králové loni hrál kvalifikaci o druhou ligu. Jaroměř obsadila zase třetí místo. To byly tedy moc pěkné přípravné zápasy. Sice jsme v nich neobstáli výsledkově, ale mančaft nezklamal a byla to pro nás dobrá příprava.

Koho považujete za favorita KHL?
Předpokládám, že to bude hodně podobné jako loni. Nahoře se asi bude držet Světlá nad Sázavou, Česká i Moravská Třebová. My bychom se k těmto třem moc rádi přidali a prokousali se do semifinále.

Už v neděli vás čeká Chotěboř. Co byste řekl k tomuto soupeři?
Těžký soupeř, který čerpal hráče z Havlíčkova Brodu. Teď když má Brod béčko, tak už asi nebudou moci tolik hráčů využívat a je tedy těžké odhadovat, jak ten tým bude vypadat a kdo proti nám nastoupí.

Co byste na závěr vzkázal fanouškům?
Určitě to, že se budeme snažit hrát takový hokej, který je přiláká na zimní stadion a bude je bavit. Na přípravě ve Dvoře Králové přišlo 250 diváků a utkání mělo atmosféru, jako kdybychom už hráli o mistrovské body. To nám v Chrudimi trošku schází, ale první krok musíme samozřejmě udělat my. Každopádně bych všechny rád pozval na první zápas v sezóně. (vkn)