V mistrovské sezoně 2010/2011 se v rámci krajské ligy mužů střetli oba semifinalisté play off jedenáctkrát. Výsledky z pohledu HC Chrudim B – v základní části krajské ligy: 4:1 (D), 3:2 SN (V), 5:6 (D), 6:1 (V), v části sudá – lichá) 2:3 (D) a 6:3 (V) a v play off 3:8 (V), 2:1 PP (D), 5:2 (V), 1:3 (D), 3:0 (V). A právě to poslední vítězné utkání, ve čtvrtek večer na ledě Litomyšle, rozhodlo o tom, že Chrudimské čeká finále – zároveň se hraje o přeborníka Pardubického kraje (na tři vítězná utkání: 27. 2., 2. 3., 6. 3. příp. 9. 3. a 13.3) a naopak Litomyšl čeká v boji o 3. místo (venku – doma) tým Hlinska.

Litomyšl – Chrudim B 0:3 (0:1, 0:2, 0:0).

Branky: Kišš, Langr, Novák. Po domácím úterním nevydařeném zápase s tímto soupeřem (1:3) málokdo očekával, že na ledě soupeře si Chrudimští zajistí postup do finále. Ale stalo se. Hosté od úvodních minut vyvinuli velký tlak, měli více ze hry, čehož výsledkem byl vedoucí gól v 16. minutě, kdy Novák zpoza branky našel Kišše, jenž bez přípravy skóroval – 0:1.

Zatímco v úvodní třetině bylo po jednom vyloučení na každé straně, prostřední dějství bylo bohatší na přesilové hry, ale ani jedna z počtu dva ku čtyřem, nebyla využita. Skvělý vstup do této části se povedl hostím, kteří po necelé minutě zvýšili na 0:2. To Dvořák zpoza branky nahrál Langrovi, jenž hned z první mohl jásat z gólové pojistky. Přišla 26. minuta, puk si vyměnili Plch s Budinským a nakonec pálil přesně Novák – 0:3.

Závěrečné dějství už jen s jediným vyloučeným, sehráli hosté maximálně takticky, kontrolovali své tříbrankové vedení, a ani když se blížil závěr zápasu, tlak Litomyšle na případnou korekci nepřišel. Chrudimští si tak mohli vychutnat závěrečné dvě minuty a poté konečný hvizd rozhodčího Kukeněho a těšit se z postupu do finále.

Sestava vítězů: Dundáček – Formánek, Vágner, Šlemenda, Budinský, Novotný, Sýkora – Schweinfurter, Polák, Langr – Bartoníček, Dvořák, Kolín – Plch, Novák, Kišš – Holub.

Petr Řezníček, trenér HC Chrudim B: „Předně jsem přijal zpožděný dárek k narozeninám v podobě postupu do finále, což je rozhodně dobrá věc. Dnes kluci od úvodních minut ukázali, že mají dost sil a vůli po vítězství. Zodpovědně a kolektivně bojovali po celé utkání a soupeře téměř k žádné vážnější akci nepustili. Podržel nás opět gólman Dundáček, díky patří i juniorům Holubovi a Polákovi. Čekají nás souboje s Moravskou Třebovou, která preferuje pěkný kolektivní hokej, takže očekávám dobré finále. Na ledě soupeře bude určitě perfektní atmosféra, kterou tam vždy početné publikum vytváří. Mně však je líto, že v Chrudimi na nás diváci nechodí. Že by tomu na finále bylo jinak? Byl bych samozřejmě příjemně překvapen.“