Chrudim – Choceň 5:4

Branky: 11. Kalous (Kišš), 39. Plch (Dobiáš), 43. Jan Polák (Karásek), 45. Machač (Urban, Jan Polák), 59. Novák – 4. Pilař (Křečan, Král), 9. Zavřel (Král, Křečan), 57. Zavřel (Pilař), 58. Král (Prachař, Kousalík). Rozhodčí: Kukeně – Doležal, Veverka. Vyloučení: 6:5 + Krejza 10 min OT. Využití: 1:0. Diváci: 280. Třetiny: 1:2, 1:0, 3:2. Stav série: 2:0.

HC Chrudim: Ament – Burkoň, Budínský, Urban, Seidler, Turčáni, Machač, Kalous – Polák Jiří, Polák Jan, Polák Ondřej, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Brožek, Kišš, Koreček, Plch, Kopečný.

HC Spartak Choceň: Sajdl – Novák, Jehlička, Vacek, Kousalík, Pilař L. – Čapek, Křečan, Prachař T., Velínský, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Pochobradský.

Zápas přitom začali lépe hosté. Časomíra ještě neukazovala ani polovinu první třetiny a už na ní svítil dvougólový náskok hostujícího Spartaku. S rychlou odpovědí však přispěchal ofenzivně laděný obránce Kalous. Stav 1:2 vydržel až do závěru druhé třetiny. Velmi se na tom přičinil i brankář Ament, který vychytal hned pětici nebezpečných střeleckých pokusů hostů.

Už to vypadalo, že jednogólový rozdíl vydrží i do druhé pauzy. Jenže přišla fatální chyba choceňské obrany, ta při střídání nechala na modré čáře zcela volného Plcha. Toho si všiml Dobiáš a pasem z vlastního obranného pásma ho vyslal do samostatného úniku. Plch si počínal zkušeně a bekhendovou kličkou zavěsil pod víko Sajdlovy branky.

Domácí povzbuzení vyrovnávací brankou nastoupili do třetí třetiny velkolepě a krátce po začátku vsítili dvě branky. Ve vzduchu visela i pátá, která by soupeře zřejmě definitivně zlomila. Výborný Sajld ale svůj tým podržel. Naopak na druhé straně nepodržela obrana příliš brankáře Amenta a ten inkasoval v posledních třech minutách zápasu dvě branky, se kterými mohl ale jen těžko něco dělat.

V těch chvílích už se asi většina osazenstva smiřovala s prodloužením. Proti byl však Václav Novák. K tomu se v 59. minutě odrazil puk z vhazování. Novák na nic nečekal a pohotovou střelou překvapil Sajdla – 5:4. Zdrcení hosté se už na vyrovnání nezmohli. Chrudim tak v neděli vyrazí směr Choceň s jediným cílem – zvítězit a postoupit do semifinále.