Hlinečtí po vítězství ve Skutči a se Světlou si odvezli tři body i z ledu favorizované Moravské Třebové. Chrudimští před téměř prázdným hledištěm (10 diváků!!) rozdrtili díky až závěrečné části Chotěboř, která právě v posledním utkání minulého roku dokázala zvítězit na ledě Hlinska. Skutečští doma nestačili na Litomyšl a do úplnosti: v sobotní předehrávce Světlá – Choceň 3:2.

HC Chrudim B – HC Chotěboř 6:0 (1:0, 1:0, 4:0).

Branky: R. Formánek, Z. Formánek, Dvořák, Fousek, Turčáni, Langr. Rozhodčí: Rulíček – Kalus, Motýl. Vyloučení: 4:6, navíc Ament (CR) 10 OT. Bez využití. Diváci: 10!!

Proč lidé v Chrudimi zanevřeli na „B“ mužstvo, které bojuje se Světlou o vedení v tabulce, je na uváženou, i když na druhou stranu návštěvy na jiných sportovních kláních v tomto okresním městě jsou stejně prachbídné (výjimkou jsou snad jen futsalová a hokejová liga). Tolik jen na úvod utkání, které během dvou třetin přineslo vyrovnanou hru, ve které šťastnější byli domácí, kteří v osmé minutě otevřeli po parádní zadovce Nováka a koncovce R. Formánka skóre. Poté v krátkém sledu nevyužili tři přesilovky, naopak soupeř zlobil z brejků zvláště skvělým bruslařem Škarydem. Až ve 32. přidal druhý gól Z. Formánek (Janoušek, Schweinurter) střelou k tyči. Od úvodních minut závěrečného dějství se Chrudimští dostali do tlaku, který korunovali v poslední desetiminutovce. Ve 49. po skvělé akci Fouska zakončoval Dvořák – 3:0. V 53. po skrumáži před chotěbořskou svatyní a přihrávce Šindlera navýšil skóre na 4:0 Fousek. V 56. minutě během čtyřiadvaceti vteřin se dvakrát měnil stav ve prospěch domácích. Nejprve Bukač „nabil“ Turčánimu – 5:0 a než se soupeř vzpamatoval, inkasoval Trtík šestý gól po spolupráci Novák – Langr. Hosté vyměnili gólmany, Trtíka vystřídal Ficbauer, kterého už Chrudimští během čtyř závěrečných minut nedokázali překonat, i když nejblíže k tomu měl Turčáni, jenž jel sám na branku, ale novice v chotěbořské kleci nepřekonal.

Vítězná sestava: Ament – Z. Formánek, Bukač, Doubravský, Novotný, Šlemenda, Šindler – Kolín, Schweinfurter, Janoušek – R. Formánek, Novák, Kišš – Langr, Dvořák, Fousek – Bakrlík, Turčáni.

Petr Řezníček, trenér HC Chrudim B: „Mezi druhou a třetí třetinou jsme nabádali hráče, aby se neopakovaly situace z Moravské Třebové a Chotěboře, kde se také vedlo 2:0 a nakonec jsme obě utkání prohráli. Udělali jsme změny v sestavě, do prvního útoku přišel Bakrlík a Turčáni, když Janoušek po nárazu byl otřesen a nemohl hrát naplno a Kolín naopak neplnil své povinnost. To se projevilo naší aktivitou, soupeře jsme nepustili do hry a z toho pramenily i naše góly. Přesto jsem měl ze soupeře před utkáním respekt, a to z důvodu, že má ve svém středu několik juniorů z Havlíčkova Brodu. Přál bych si, aby nás příští neděli na derby s Hlinskem příšlo povzbudit více diváků, než tomu bylo dnes.“

HC Slovan Moravská Třebová – HC Hlinsko 4:5 (1:2, 3:3, 0:0).

Branky: Šulc a T. Ptáček po 2, Jilemnický.

I přes 26 minut strávených na trestné lavici dokázali hosté na ledě v Moravské Třebové zvítězit. Výborný výkon celého mančaftu byl podložen i výtečnými zákroky Saifra v brance. Po dlouhém zranění nastoupil k utkání Pavel Kavalír a po zahraničním angažmá v Německu a USA posílil tým Tomáš Jilemnický, který v týmu působil předminulou sezónu.

Již ve druhé minutě Martin Sláma po akci se Šuvarou nastřelil tyč. Do vedení však šel Slovan ve čtvrté minutě, kdy nepokrytý Husárek – 1:0. O tři minuty později hosté zásluhou Šulcovy střely do růžku vyrovnali – 1:1. V 11. šel puk po ose Štěpánek – Jilemnický a Šulc dorážel na 1:2, čímž byl vystřílen prach v úvodní části zápasu, když Hlinečtí ubránili dvojnásobné oslabení. Druhá třetina přinesla gólovou přestřelku. Ve 22. Dvořák v přesilovce střelou z úhlu překvapil domácího gólmana – 1:3. Pak měl Slovan opět výhodu dvou hráčů v poli, ale soupeř se opět ubránil. Velké chvíle Moravskotřebovských však následovaly: 26. Cik 2:3, 28. opět Cik z přesilovky 3:3 a 30. Řehulka 4:3. Ve 32. se hosté vymanili z tlaku, Štěpánek přihrál Jílemnickému, jehož důraz v brankovišti znamenal vyrovnání 4:4. Před odhoukáním druhé sirény Sláma odblokoval soupeře, přihrál rozjetému Ptáčkovi, jenž nedal gólmanovi Burešovi šanci – 4:5. Že to byl poslední gól utkání, málokdo očekával. V závěrečném dějství Hlinečtí „makali“, ale do šancí se již moc nedostávali, když snad ob dvě minuty chodili na trestnou lavici a tak byli stále pod tlakem. Obětavě bránili, nakonec se mohli radovat ze zisku tří bodů.

Vítězná sestava: Saifr – Kavalír, Vybíral, Spal, Šuvara, Lukáč, Michal Sláma, T. Ptáček, Činčera, Dvořák, Martin Sláma, Šulc, Štěpánek, Jilemnický, Mláteček.

HC Skuteč – HC Litomyšl 2:9 (0:5, 2:2, 0:2).

Branky: Ptáčník, Kuřík.

O výsledku rozhodli hosté již v úvodní dvacetiminutovce, když v končící první minutě otevřel skóre Matys a z jeho přihrávky na začátku třetí minuty přidal Horák druhý gól. Pak se skóre zastavilo až do 17. minuty, kdy Dospěl zahájil svůj hattrick a v 19. Horák přidal čtvrtý úspěch. V začínající 20. minutě stanovil Matys 0:5. Za tohoto stavu odjel z domácí branky Kochánek, kterého nahradil Vokoun. Brankostroj Jiskry pokračoval ve 21. Dospěl 0:6, ve 25. Hudousek 0:7 a poté přišli ke slovu také domácí. Ve 26. Ptáčník (Musil) a ve 27. Kuřík (Hladík) 2:7. V závěrečném dějství přidali hosté ještě dva góly. V 50. Dospěl a v 55. Fikejz stanovili konečných 2:9.

Sestava Skutče: Kochánek (19. Vokoun) – Sýkora, Brdička, Kosejk, Tocháček, Špilar, Štursa – Ptáčník, Souček, Musil – Uhlíř, Ligr, Kuřík – Pražan, Hladík, Kusý.

Oldřich Janoušek, vedoucí mužstva Skutče: „V tomto zápase podali dobrý výkon junioři, zatímco zklamali starší hráči v prvním útoku.“

K nadstavbové části

Po odehrání závěrečné čtvrtiny základní části (končí v neděli 7. 2.) začíná druhá část – play off.

Čtvrtfinále hrají všechny týmy systémem 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 a pak následně: o udržení dva nejhůře umístěné týmy po první části, vyřazené v prvním čtvrtfinále na dvě utkání doma – venku.

O 5. místo: dva nejlépe umístěné týmy po první části vyřazené v prvním čtvrtfinále na dvě utkání doma – venku.

Semifinále - vítězové 1/4F na dvě vítězná utkání.

Finále - vítězové SF na dvě vítězná utkání.

O 3. místo - poražení v SF na dvě utkání doma - venku.


JAROMÍR DOLEŽAL