KRAJSKÁ LIGA, čtvrtfinále, 2. zápasy:

Nerozhodnutá série…

Jediný neproměněný „mečbol" mají na kontě hokejisté Nového Města nad Metují. V Litomyšli je zaskočil mohutný nástup domácích, kteří se vrhli do boje s nebývalou chutí a aktivitou, což mělo za následek tři zásahy slepené do rozmezí 61 sekund! Hosté se oklepali teprve ve druhé třetině a ztrátu korigovali do nejtěsnější podoby, jenže opět jim utekl start do třetí třetiny a trefa Aleše Půlpána byla nakonec zlomová. Spartak ke konci soupeře zatlačil, pomohl si přesilovkou vylepšenou o odvolání gólmana, v 58. minutě snížil na 4:3 a hnal se za vyrovnáním, litomyšlská defenziva však dalším nájezdům odolala. „Byl to fyzicky velmi náročný zápas, neskutečně vyrovnaný, jsem moc rád, že jsme urvali vítězství a zahrajeme si zase v pátek. Myslím, se se k nám přiklonilo štěstí a že jsme tu výhru chtěli víc. Ve třetím zápase si hrábneme a všichni do toho půjdeme na sto procent," říká litomyšlský útočník David Barkóci.

Gól Davida Barkóciho (Litomyšl):

Zdroj: Radek Halva

Gól Radka Velinského (Nové Město):

Gól Jana Řezníčka (Nové Město):

Postup č. 1…

Českotřebovští Kohouti otevřeli odvetu v Novém Bydžově pořádně zhurta, po proměněném trestném střílení Semoráda vedli po necelých jedenácti minutách 4:0! Stadion coby finalista minulé sezony však odmítl jen tak lehce položit hlavu na popravčí špalek, nevzdal se bez boje a ve 46. minutě Němec vykřesal jejich naděje snížením na 3:5. Vzápětí ještě hosté ubránili oslabení a potom definitivně rozhodli, když nejprve Pavlovský využil přesilovku pět na tři a vzápětí přidali další dva zásahy poté, co novobydžovský Němec stejně jako v prvním čtvrtfinále vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání. „Do důležitého utkání jsme šli s odpovídajícím respektem. Klíčová byla naše herní kázeň a samozřejmě také střelecká produktivita. Ze zaslouženého vítězství a postupu mezi nejlepší čtyři týmy máme pochopitelně velkou radost,“ vyjádřil se trenér Pavel Marek.

Fotogalerie z utkání v Novém Bydžově:

Postup č. 2…

Série čtvrtého s pátým po základní části měla být teoreticky tou nejvyrovnanější ze všech, ale i v tomto případě je jasno po dvou utkáních. Novopačtí Bruslaři totiž potvrdili vítězství z chrudimského ledu a radují se z postupu mezi top čtyřku krajské ligy. Odveta se lámala na začátku třetí třetiny. Hosté sice předtím prohrávali tříbrankovým rozdílem, ale zvedli se, dotáhli se na kontakt a zkraje závěrečné periody je doslova centimetry dělily od vyrovnání. Štěstí se však od nich odvrátilo, naopak soupeř vzápětí znovu odskočil a v koncovce další drama nepřipustil.

Postup č. 3…

Největší gólové hody nabídlo čtvrtfinále mezi Moravskou Třebovou a Hlinskem, ve dvou utkáních padlo celkem 24 branek! Do odvetě v zaplněné moravskotřebovské aréně vstoupili lépe Horses a dvojitý úder z hole Kišše je nasměroval do zajímavého vedení. Slovanisté ho ovšem na přelomu první a druhé třetí periody zlikvidovali a v prostřední části zápas i celou sérii rozhodli. Pomohla jim série vyloučení na hlinecké straně, v těchto pasážích hry putoval na trestnou lavici jeden hlinecký hokejista za druhým… Závěr měl domácí výběr pod kontrolou, nadšení fanoušci pozdravili především „desítku", o kterou se ve 49. minutě postaral Dominik Marek.

Fotogalerie z utkání v Moravské Třebové:

BK Nová Paka – HC Chrudim 6:3 (3:1, 1:2, 2:0). Branky: 4. Foerster (Nezbeda), 7. Malík (Hnik, Nevyhoštěný), 12. Nezbeda (Hric, Had), 23. Foerster (Hric, Kotyza), 45. Nevyhoštěný (Suvorov, Hnik), 60. Hnik (Malík, Suvorov) – 12. Macas (Pazdera), 24. Novák (Dobiáš), 27. Linhart (Kostka, Dobiáš). Rozhodčí: Petr, Veinfurter – Pluháček, Řezníček. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 283. Konečný stav série: 2:0, postupuje Nová Paka.

HC Litomyšl – TJ Spartak Nové Město nad Metují 4:3 (3:0, 0:2, 1:1). Branky: 7. Jonáš (J. Voříšek, Vomočil), 8. Barkóci (Dostál, Edl), 8. A. Půlpán (Vomočil, J. Voříšek), 43. A. Půlpán (J. Voříšek, Švec) – 28. Velinský (Řezníček, Mert), 36. Bureš (Koudelka, Mert), 58. Řezníček (Reichmann). Rozhodčí: Rulíček, Vepřovský – Říha, Pošvář. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 401. Stav série: 1:1.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Hlinsko 10:4 (1:2, 5:0, 4:3). Branky: 12. Palička (Janků, Augustin), 22. Marek (Vaňous, Horký), 28. Palička (Marek, Augustin), 30. Augustin (Palička, Cach), 35. Marek (Vaňous, Horký), 37. Šíp (Blaháček, Kavan), 42. Vaňous (Holub, Horký), 44. Marek (Netolický, Holub), 47. Palička (Kuchař, Augustin), 49. Marek (Faltus, Šíp) – 3. Kišš (Kubal, Machač), 10. Kišš (Karásek, Kubal), 45. Bříza (Beneš, Chvojka), 52. Bříza (Lojek). Rozhodčí: Vrba, Veselý – Kolář, Javůrek. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 560. Konečný stav série: 2:0, postupuje Moravská Třebová.

Stadion Nový Bydžov – HC Kohouti Česká Třebová 4:8 (2:5, 0:0, 2:3). Branky: 16. Špinka (Kloz, Kopecký), 20. Hlaváček (Němec), 46. Němec (Matějíček, Hlaváček), 60. Kopecký (Kloz, Bezděk) – 6. Martinec (Rozlílek, Semorád), 8. Rozlílek (Semorád), 10. Ostřanský (Semorád, Martinec), 11. Martinec (TS), 18. Pavlovský (Hradil, Fúzik), 52. Pavlovský (Ostřanský), 54. Semorád (Jelínek), 57. Plášek (Blažej, Jemelka). Rozhodčí: Nedvěd, Pecha – Horák, Karlík. Vyloučení: 8:4, navíc Němec (NB) 5 min. + OK. Využití: 1:4. Diváci: 365. Konečný stav série: 0:2, postupuje Česká Třebová.

Další program:

Čtvrtfinále, 3. zápas, pátek 1. března, 18.30: Nové Město nad Metují – Litomyšl.