V dalších pěti nedělních duelech se „urodily" tyto výsledky: Litomyšl Choceň 2:4, Česká Třebová Polička 6:2, Moravská Třebová Ledeč 11:0. Souboj pro nás zajímavý rozhodl o tom, kdo bude začínat doma a tím bude mít výhodu více domácích zápasů v play off. A právě o duelu, jehož aktéři na sebe narazí opět v nadstavbě, čtěte v následujících řádcích. Začíná se v neděli 26. ledna.

HC Chrudim - HC Chotěboř 1:7 (1:1, 0:4, 0:2). Branky: Kišš Heřmanský 3, Kubát, Dvořák, Ludvík, Hospodka. Rozhodčí: Kobr Škorpil, Kolář. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 148.

V první třetině padly oba góly v sedmé minutě. Nejprve přesně zamířil Heřmanský, po deseti vteřinách Kišš po akci s Dobiášem a Novákem stav srovnal. Do 28. minuty gól nepadl, pak však přišel chotěbořský úder: 29. Kubát, 30. Dvořák, 31. Ludvík, 32. Heřmanský z přesilovky 1:5. Dá se říci, že domácí hráli, ale kvalitní soupeř vyučoval z produktivity.

V dalším průběhu se hra přelévala, Chrudimští si nejednou vylámali zuby na skvělém gólmanovi Peškovi. Naopak s chutí hrající soupeř se nespokojil se čtyřgólovým vedením, využil dalších chyb v domácích zadních řadách a po gólech v 51. Hospodky a 58. Heřmanského, který si tak zkompletoval hattrick, odjel domů s nečekaně vysokým vítězstvím 7:1. To mu zaručuje, že v sérii na tři vítězství má výhodu domácího prostředí. A to je jeho soupeřem opět Chrudim!

Ta nastoupila se čtyřmi pětkami, které trenér během zápasu prostřídal i stáhnul hru na tři lajny.

Sestava Chrudimi: Ament (31. Chalupa) Vích, Zrůst, Budinský, Formánek, Urban, Novotný, Turčani, Švadlenka Dobiáš, Novák, Kišš Cvrček, Polák, Holub Langr, Dvořák, Ondráček Brožek, Seidler, Slavík.

Jiří Fibiger, trenér HC Chrudim: „Soupeř byl dnes lepší, měl výborného gólmana. Začínáme v neděli play off na ledě Chotěboře a uvidíme, co nám další zápasy přinesou."

Světlá si spravila chuť

ZH Pardubice - HC Hlinsko 5:3 (2:1, 2:1, 1:1). Branky: Ludvík 2, Křečan, Šejba, Kučera Bureš, Koželuh, Kavalír. Hosté měli ještě možnost dostat se do play off. Předně museli v Pardubicích vyhrát a čekat na výsledky dalších dvou nedělních zápasů. Hlineckým se toto přání ani přes snaživý výkon nesplnilo.

V sedmé minutě otevřel skóre Ludvík 1:0. Hned poté měl na hokejce vyrovnání Bureš, ten ale ani napodruhé nedostal puk do branky. Do podobné situace se dostal po brejkovém pasu Štěpánka Šuvara, ale jeho blafák gólem neskončil. Ve 13. fauloval Vondráček a Křečan z trestného střílení zvýšil na 2:0. V 17. hosté využili přesilovku Burešem (Wasserbauer, Šulc) 2:1.

Druhou třetinu začala „závodka" mnohem aktivněji, přidala i na střelbě, a tak Malý se měl co ohánět. Pardubičtí z?tlaku vytěžili přesilovku, kterou v čase 26:04 proměnil Šejba 3:1. A po pětatřiceti vteřinách svítilo na ukazateli skóre již 4:1, a to zásluhou Kučery. V začínající 29. minutě po kombinaci Šulce s Koželuhem snížil posledně jmenovaný na 4:2. Při vyloučení Sobotky se dvakrát vyznamenal Malý, naopak Koželuhovu střelu nedokázal dorazit Šuvara.

V závěrečném dějství začali Hlinečtí opět aktivně, ale čtyři dvouminutové tresty během deseti minut jim vystavily stopku v útočení, naopak se museli úporně bránit. Přesto po vyloučení Šuvary za hrubost se jim podařilo v 52. kontaktním gólem Kavalíra (Sobotka) 4:3 znovu dostat do hry. V čase 58:47 si Hlinsko vzalo oddechový čas a začala power play. Bohužel neúspěšná. V 59:32 to byl Ludvík, který do prázdné hlinecké svatyně zavěsil puk 5:3.

Hlinečtí tak budou muset pokračovat v soutěži ve skupině „B" O Pohár Vladimíra Martince.

Sestava HC Hlinsko: Malý Wasserbauer, Sobotka, Vondráček, Koželuh Kavalír, Štěpánek, Šuvara, Bláha, Bureš, Šulc, Havelka, Tulis, Pražan.

HC Světlá - HC Skuteč 10:2 (4:0, 4:2, 2:0). Branky: Kubát 2, P. Včela 2, Doležal, Špatenka, Štros, Kůrka, Nedvěd, Blažek Hladík, Brdička. Domácí po minulé blamáži v Poličce 2:4 (vítězům tří body nakonec stejně nestačily k postupu do play off) si spravili chuť proti Skutči, která teprve za stavu 6:0 dokázala Hladíkem a Brdičkou vstřelit dvě branky, ale další góly už nepřidala, naopak ještě inkasovala.

Vítězové dokázali využít čtyři přesilové hry (třetí, pátý, devátý a desátý), navíc osmý úspěch „sklářů" padl při jejich oslabení. Poslední gól padl ve 48. minutě, vzápěti obdržel dvouminutový trest + trest ve hře skutečský Tomin. Závěr zápasu byl poznamenán častým vylučováním, což hře neprospělo a také už se skóre neměnilo.

Sestava HC Skuteč: Herynek (Vokoun) Netolický, Brdička, L. Kusý, Pražan, Hladík, Štursa, Vágner, Klusoń, Pešek, Komárek, Kunc, Tomin.

Na Pardubicku skončila základní část, vítězem Choceň. Startuje čtvrtfinále

Dalšími zápasy pokračovaly krajské hokejové ligy. Na Pardubicku skončila základní část, vítězem se stala Choceň, která ve čtvrtfinále hraném na tři vítězné zápasy vyzve Litomyšl. Další dvojice tvoří: Světlá n. S. - Česká Třebová, Moravská Třebová - ZH Pardubice, Chotěboř - Chrudim. Zbylá pětice týmů si zahraje O pohár Vladimíra Martince.

KHL Pardubicka 26. kolo:

Chrudim - Chotěboř 1:7 (1:1, 0:4, 0:2). Branky: Kišš Heřmanský 3, Kubát, Dvořák, Hospodka, Ludvík. Rozhodčí: Kobr Škorpil, Kolář. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 148.

Litomyšl - Choceň 2:4 (0:0, 2:1, 0:3). Branky: Š. Švec, Vágner Vích 2, P. Prachař 2. Rozhodčí: Kukeně Souček, Rychlý. Vyloučení: 8:8. Diváci: 504.

Česká Třebová - Polička 6:2 (1:1, 2:1, 3:0). Branky: Hemský 2, Vlček 2, Matys, Mlejnek Szilva, Fúzik. Rozhodčí: Najman Buček, Huryta. Vyloučení: 6:5, navíc Szilva (P) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 633.

ZH Pardubice - Hlinsko 5:3 (2:1, 2:1, 1:1). Branky: Ludvík 2, Křečan, M. Šejba, Kučera Bureš, Koželuh, Kavalír. Rozhodčí: Prchal Kleprlík, Plch. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60.

Světlá nad Sázavou - Skuteč 10:2 (4:0, 4:2, 2:0). Branky: P. Včela 2, Kubát 2, Jar. Doležal, Špatenka, Štros, Kůrka, Nedvěd, Blažek Brdlička, Hladík.

Moravská Třebová - Ledeč nad Sázavou 11:0 (0:0, 7:0, 4:0). Branky: Stráněl 2, Kovařík 2, Zeman 2, Řehulka, Rak, Muselík, Koláček, Rajnoha. Rozhodčí: Veselý Halbrštát, Brokeš. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 380.

Dohrávka: Moravská Třebová - Litomyšl 5:4 (1:2, 2:2, 2:0). Branky: Rajnoha, Maška, Řehulka, Berčák, Faltus Dvořák 2, Uhlíř, Krutina. Rozhodčí: Prchal Vepřovský, Urubčík. Vyloučení: 4:3, navíc Jankovský (Lit.) 10 min. OT + OK + TH. Využití: 2:1. Diváci: 415.

13. Ledeč n. S. 24 1 0 1 22 40:199 4

Příští program čtvrtfinále, 1. zápasy, neděle 26. ledna, 17.00: Choceň - Litomyšl, Světlá nad Sázavou - Česká Třebová, Moravská Třebová - ZH Pardubice, Chotěboř - Chrudim.

O pohár Vladimíra Martince 1. kolo, středa 22. ledna, 18.00: Hlinsko - Ledeč n. S., Skuteč - Lanškroun.