Kdo zastaví rozdováděné Pardubice? Vítkovice, nebo snad Slavia? Spíš to vypadá, že nikdo. Sýkorova armáda se bleskurychle natlačila do finále a play off se valí jako nezastavitelné tsunami. Bílé Tygry rozcupovala v nejkratším možném termínu a semifinále opanovala jednoznačně 4:0.

V play off vyhrál Eaton už osm zápasů v kuse, což se naposledy povedlo v roce 2000 pražské Spartě, která po devátém vítězství slavila titul.

Pardubice však k uzmutí poháru potřebují ještě vyhrát čtyřikrát. Dvě třetiny vyřazovací šichty už ale mají za sebou. Se semifinále skoncovaly uhrančivým způsobem. Po úžasném tažení na libereckém ledě. Východočeši teď čekají na svého finálové rivala. Je možné, že se ho dozví už dnes. Vítkovice vedou nad Slavií 3:1 na zápasy a na svém stadionu mají mečbol.

„Budeme se rvát,“ sliboval po třetím zápase liberecký kapitán Petr Nedvěd. Ano. Bílí Tygři se rvali, ale na sílu Pardubic nestačili. Liberecké střelce znovu ničil výtečný Hašek. V první třetině vychytal Nedorosta. Když se na něho řítil Bartovič, předvedl Dominátor neobyčejný zákrok lapačkou. Liberecký rychlonožka jen vztekle prásknul holí o plexisklo. Frustrace domácích stoupala k vrcholu.

V druhé části bylo s Libercem ještě hůř. V 25. minutě se opřel do puku Pivko a trefil neomylně nad rameno Leinonena. Pro pardubického křídelníka to byl první gól v play off. Za dvě minuty přidal druhou branku ze skrumáže Sýkora. Tygři vykřesali naději hned v první minutě závěrečného dějství, když sólo proměnil Klimenta. Pak už koncertoval famózní Hašek. V závěru se do prázdné branky trefili Sýkora a Píša.

Fakta – branky a nahrávky: 41. Klimenta (Plodek, Čakajík) – 25. Pivko (P. Sýkora, Kočí), 27. P. Sýkora (Kočí), 59. P. Sýkora (Pivko, Píša), 59. Píša (Somík)
Rozhodčí: Fraňo, Šír – Gebauer, Lederer
Vyloučení: 4:7, navíc Kolář I 10 minut OT