V sobotu 23. června se na zdejším zimním stadionu odehrálo druhé kolo v rámci play-out. Šlo o souboj dvou poražených účastníků z prvního kola. Tuněchody, které ve dvojzápase nestačily na Uherské Hradiště (1:3 a 2:7) a Havířov zase podlehl Hradci Králové (3:7 a 3:10). Vítězové těchto dvojic si zajistili účast v extralize i pro příští ročník. Na Tuněchody a Havířov čekala bitva kdo s koho.

IHC Tuněchody - Panthers Havířov 7:4 (1:1, 1:1, 1:1, 4:1). Branky: Šuvara a Vlček po 2, Kavalír, Čech, Šplíchal Červenka 2, Navrátil, Žwak. Zatímco domácí Tuněchody v základní části skupiny Západ na bodový zisk nedosáhly, jejich soupeř ze severu Moravy uhrál ve skupině Východ tři body za jediné vítězství. Očekávala se proto vyrovnaná bitva, kterou sobotní utkání přineslo s tím, že závěr zápasu vyzněl skvěle pro domácí tým, kterého čekala v neděli odveta, v případě třetího rozhodujícího zápasu ještě zápas navíc.

První čtvrtina přinesla opatrnickou hru. Ve třetí minutě Čech (T. Půlpán) otevřel skóre, odpověď přišla o pět minut později z hole Červenky. V 10. se Kavalír ocitl sám před brankářem Surovcem, ale ten se překonat nenechal. O minutu později hosté v přečíslení dva na jednoho také neuspěli. Konečně před sirénou Piecha sám před Víchem, ale skóre 1:1 zůstalo nezměněno. Ve 14. přišel brejk Panterů, přečíslení dva na jednoho a opět Červenka otočil stav na 1:2. Pak přišla první přesilovka hostí, jenže Tuněchodští při vlastním oslabení srovnali stav zásluhou Vlčka (Kavalír) na 2:2. V závěru této dvanáctiminutovky se dostal do dvou neproměněných šancí Šplíchal, stejně jako na druhé straně Žwak, který brejk neproměnil. Třetí dějství začalo obléháním branky Panterů, při které Kavalír marně hledal mušku, blízko vedoucího gólu byl i Kadlec. Během 35. a 36. minuty dvakrát uhodilo. Nejprve Šplíchal z přihrávky Kavalíra 3:2, ale radost domácích trvala pár sekund, než Navrátil prostřelil Vícha 3:3.

Když ve 41. Žwak střelou z dálky poslal hosty do vedení 3:4, nevypadalo to pro hostitele dobře. Jenže Tuněchodští za 19 vteřin srovnali Vlčkem (Kavalír) na 4:4. A pak začal uragán Tuněchod: 45:01 podruhé při vlastním oslabení Šuvara (Musil) 5:4, 46:13 opět Šuvara (Vlček) 6:4 a ve 47:23 při power play Havířova do prázdné branky mířil přesně Kavalír (T. Půlpán) 7:4. Sestava vítězů: Vích (46. Řivnáč) Bukač, T. Půlpán, Kadlec, Kavalír, Musil, Nedvídek, Šuvara, Čech, Vlček, Šplíchal, Šťastný.

Panthers Havířov - IHC Tuněchody 6:3 (Musil 2, Nedvídek), stav na zápasy 1:1. Panthers Havířov - IHC Tuněchody 0:2 (Musil, T. Půlpán). Konečný stav na zápasy 1:2. Havířov sestupuje z extraligy, nováček z Tuněchod obhájil příslušnost v nejvyšší soutěži!

K nedělním zápasům v Havířově nám telefonoval Jan Řivnáč: „Obě utkání se hrála pod naší taktovkou. V tom prvním jsme neproměňovali šance a soupeř střílel góly do otevřené obrany. Navíc potrestal naše dvě vyloučení. Ve druhém zápase Havířov nastoupil jen s osmi hráči a odešel fyzicky. Po strastiplné sezóně se nakonec můžeme radovat ze splněného cíle jako nováček jsme se udrželi v extralize."

V Havířově se představil tým Tuněchod v sestavě: Vích Šplíchal, Šťastný, Macas, L. Půlpán, T. Půlpán, Nedvídek, Konečný, Šuvara, Čech, Musil.