Pane Jindřichu, ve čtvrtfinále jste měli mnoho zraněných hráčů, jak to vypadá s marodkou nyní?
Domlouvali jsme se v týmu, že o zdravotním stavu nebudu mluvit. Za prvé to není z taktického hlediska dobré. Marodka je, dlouhodobě zraněný je Vlček. Kluci, kteří zranění byli, se snaží dostat co nejdříve do kondice, aby byli platní týmu a mohli hrát. Pro hráče je to těžké, když celou sezonu hraje a čtvrtfinále, semifinále, nebo finále nehraje, z důvodu, že je zraněný.

Semifinálového soupeře z Chrudimi jste v základní části čtyřikrát porazili. Dá se z toho něco vyčíst, odpíchnout se od toho?
Sice jsme Chrudim čtyřikrát porazili, ale to byla základní část, která se hraje úplně jinak než play off, kde rozhodují maličkosti. Roli hrají zranění, aktuální forma. Stačí, aby se přes tým přehnala chřipka a dáváte ho čtrnáct dní do kupy. Je pěkné, že jsme soupeře čtyřikrát porazili, což nám může pomoci v psychice, ale teď to nic neznamená. Jede se od nuly, od první sekundy. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

Vyslal jste špehy na čtvrtfinálovou sérii mezi Chocní a Chrudimí?
To ne (usmívá se). Já špehy nikdy nevysílám. My máme ty týmy přečtené. Předpokládáme, jak bude Chrudim hrát. Jsou tam mladí kluci, hodně bruslí, jsou dobře trénovaní. Tým má čtyři vyrovnané pětky a nebude to nic jednoduchého. Připravíme se na to a doufáme, že domácím fanouškům přineseme radost. Sobě samozřejmě také.

Kvalita v kádru Kohoutů je vyšší. Postup by snad neměl uniknout?
To jsou prognózy. Nemůžeme se zříci nálepky favorita po tom, co jsme vyhráli základní část, ale v play off je to zkrátka jiné. Víme, co se stalo ve čtvrtfinále, kdy jsme si to za stavu dva nula na zápasy ve třetím utkání odbouchli po psychické stránce. Nakonec jsme se s Brodem trápili do posledních minut.

Série startuje v neděli. Už je v kabině cítit napětí?
V kabině vybouchly po pátém utkání čtvrtfinále emoce. Tým měl radost. Teď měli hráči volno, sejdeme se dnes a už se budeme chystat na Chrudim. (mb)