9. KOLO

V devátém kole měla volno Jiskra Skuteč

AHC Čankovice - Sokol Česká Bělá 9:3 (4:2, 1:1, 4:0). Branky: J. Salava 3, Horáček 2, Čada, Douděra, Meduna, Chabada Nejedlý, Dipold, Řehoř. Rozhodčí: Ježek Kolář. Vyloučení: 4:3, navíc Petr (ČB) 5 + OK. Ještě po dvou třetinách nebylo o vítězi rozhodnuto. V závěrečném dějství lídr tabulky „sestřelil" čtyřmi přesnými trefami svého tabulkového pronásledovatele.

Road cafe Pardubice Torpedo Pardubice 3:7 (1:3, 1:1, 1:3). Branky: Komár 2, Bartoň Andrejs 3, Kmošek, Goláň, Habivský, Klemša. Rozhodčí: Sliacký Pecina. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V pardubickém derby mladický elán tentokrát nestačil na vyzrálost soupeře. Poraženým nepomohla ani výměna brankářů v 50. minutě, kdy Klineckého vystřídal Pašťalka.

Amat Pardubice HC Třemošnice 3:4 (1:0, 1:2, 1:2). Branky: Jícha, Řípa, Pravec Marek 2, Pelouch, Procházka. Rozhodčí: Hrouzek Kolář. Vyloučení: 8:6, navíc Jan Machota (TŘ) 10 OT. Zkušený Pravec neproměnil nařízené trestné střílení, a tak zřejmě i proto Amat přišel o body. Hosté se tak radovali ze svého prvního vítězství.

Jokerit Skuteč SDH Kostelec 8:7 (4:4, 3:1, 1:2). Branky: Zoulík 2, Formánek, Částek, Prášek, Ročeň, Vincenc, Pitra Dynter 2, Tlapák 2, Pražák, Studnička, Paraj. Rozhodčí: Hájek Teplý. Vyloučení: 5:7, navíc Dynter (K) OK. Po přestřelce v první třetině se hra zpřesnila, domácí se dostali do vedení, ale Kostelečtí, byť bojovali s minimálním počtem hráčů, nesložili zbraně a zdramatizovali zápas až do poslední vteřiny.

10. KOLO

V desátém kole měl volno Wignes Pardubice

SDH Kostelec ZH Pardubice B 5:14 (4:4, 1:5, 0:5). Branky: Paraj 2, Hájek, Studnička, Dynter Bakrlík 3, Peleška 3, Mlateček 2, Herynk 2, Koblížek 2, E. Musil, Martinec. Rozhodčí: Rulíček R. Budinský. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:2. Kostelečtí už vedli 4:1, ale „závodka" do přestávky rychlými góly (dvakrát v přesilovce) stav srovnala. Další průběh už vyzněl jasně ve prospěch favorita.

HC Třemošnice Jokerit Skuteč 7:6 (4:1, 1:3, 2:2). Branky: Žďánský 3, Peřina 2, Hladina, Brožek Jan Prášek 2, Janko, Zb. Prášek, Zoulík, Částek. Rozhodčí: Rulíček R. Budinský. Vyloučení: 9:4, navíc Blatný 10 OT Jan Prášek 10 OT. Využití: 0:3. Oslabení: 1:0. Zápas byl dramatický, vyrovnaný, měl vzruch. Třemošnice posílená brankářem Karlem Hájkem slavila podruhé za sebou vítězství, které se však nerodilo nijak lehce. Průběh: 4:1 4:4, 5:4 5:6 7:6. Od času 59:01 hrál Jokerit power play, ale na remízu nedosáhl.

Spartak Hlinsko Road cafe Pardubice 20:0 (7:0, 3:0, 10:0). Branky: Černý 6, Ježek 3, P. Kopecký 2, D. Kopecký 2, Popelka, Vajmar, Havel, Sodomka, Veselý, M. Vrána, Švec. Rozhodčí: Říha Adámek. Vyloučení: 2:4, navíc Rychlík (RC) 10 ZHK. Využití: 1:0. Výsledek nepotřebuje dalšího komentáře.

Sokol Česká Bělá HC Bítovany 13:2 (4:0, 2:1, 7:1). Branky: Dipold 5, Nejedlý, Kunz, Košmider po 2, Tecl, Zvolánek Čejgl, Menc. Rozhodčí: Sliacký Pecina. Vyloučení: 5:6. Vyloučení: 2:0. Českobělští si po nečekané porážce s Čankovicemi spravili chuť. Střelec pěti branek Václav Dipold byl k neudržení, přesto se takový debakl rozhodně nečekal. Nařízená dvě trestná střílení: nejprve Čejgl (B) neproměnil, naopak Dipold byl neomylný.

Jiskra Skuteč Holomci Jezbořice 5:11 (1:2, 2:4, 2:5). Branky: Žák 3, Kusý, Starý Malinský 2, Kněžour 2, Turčáni 2, Brožek 2, V. Zavoral 2, Ježek. Rozhodčí: Hrouzek Kleprlík. Vyloučení: 8:8, navíc Brázda st. OK Hrubeš 10 OT. Pěkné utkání, ve kterém jasně dominovali hosté z Jezbořic.

Vysmátý zmije Pardubice AHC Čankovice 5:3 (2:1, 2:2, 1:0). Branky: Minařík 2, Vala, Ecler, Šturma Meduna, Blažek, Horáček. Rozhodčí: Hrouzek Ježek. Vyloučení: 10:8, navíc Koucký (VZ) 5 + OK. Pardubičtí se na lídra tabulky dobře připravili, v dramatickém duelu mu připravili první porážku!

1. Čankovice 10 8 0 1 1 79: 36 25

2. Česká Bělá 9 7 0 0 2 72: 46 21

3. ZH Pardubice B 9 6 0 0 3 63: 42 18

4. Jezbořice 9 5 0 0 4 78: 42 15

5. Hlinsko 6 4 1 0 1 69: 28 14

6. Road cafe 9 4 1 0 4 40: 63 14

7. Jokerit Skuteč 8 3 1 0 4 48: 59 11

8. Torpedo 7 3 0 1 3 43: 42 10