SKUPINA „A"

Chrudim – Choceň 7:3 (3:0, 2:1, 2:2). Branky: Plch 3, Králíček 2, Dobiáš, Kišš – L. Pilař, Beránek, P. Prachař. Rozhodčí: Kejř – Vepřovský, D. Urubčík. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 252.

V souboji čtvrtého týmu s prvním se od úvodních minut snesl na chrudimském ledě hotový uragán. Již po třiadvaceti vteřinách se před Amenta dostal Pilař, naštěstí nezakončil. O jedenáct vteřin později Dobiáš našel najetého Králíčka a ten přesnou střelou vyzrál na brankáře Malého – 1:0. Ve 3. při vyloučení Závodníka trefil Pavel Prachař břevno Amentovy branky. Hosté se dostali pod tlak, se střelou Budínského měl brankář Chocně potíže. V 9. Králíček mohl vedení pojistit, když dostal další přesný pas od Dobiáše, ale z bezprostřední blízkosti minul. Ve 12. po souvislém tlaku domácích Dobiáš (Bartoníček, Králíček) 2:0. Další změna skóre přišla při přesilovce Chrudimských, když střelu Urbana od modré tečoval Plch do protipohybu Malého – 3:0.

Tlak domácích pokračoval i ve druhém dějství. Choceň byla potrestána za šest hráčů v poli vyloučením a ve 23. Chrudim využila druhou početní výhodu, když se k odraženému puku dostal po přihrávkách spoluhráčů Plcha a Nováka – Kišš, jenž příklepem stanovil 4:0. Ve 25. si zahráli přesilovku Choceňští, tandem Beránek – P. Prachař jel proti jednomu domácímu hráči, ale kapitán hostí Prachař na Amenta nevyzrál, stejně jako v polovině zápasu na Lesákův „pozdrav" od modré stačil chrudimský gólman reagovat. Hra se postupně přiostřila, vedoucí tým tabulky začal s mnohem aktivnější hrou, což mu přineslo první úspěch. V 36. z nenápadné akce Lukáš Pilař (Beránek) střela od modré proklouzla Amentovi – 4:1. Když se hrálo před chrudimskou brankou, domácí naráz přerušili velký tlak soupeře a uhodili. V 39. po akci dva na jednoho si kotouč vyměnili Plch s Langrem a prvně jmenovaný zakončil – 5:1.

Ve 43. sporný gól hostí nejprve rozhodčí neuznal, ale na naléhání Beránka uznal 5:2. O dvě minuty poté Chrudim přidala rychlou odpověď Plchem (Novák) 6:2. Po půlminutě přišel další sporný moment – rozhodčí nejprve gól uznal, nakonec se hosté z dalšího snížení stavu neradovali. Následně se domácí ubránili dvojnásobné početní výhodě soupeře. V 53. jel Prachař na Amenta, ale ten ho vychytal. V 56. Králíček (Bartoníček) vypálil mezi betony a rázem bylo 7:2. Skóre zápasu uzavřel choceňský Prachař střelou od modré – 7:3.

Jiří Fibiger, trenér vítězů se vyjádřil jasně a stručně: „Disciplinovaný výkon a dobře odvedená práce všech hráčů přinesla zasloužený úspěch."

Sestava HC Chrudim: Ament – Urban, Závodník, Formánek, Rabas, Budinský, Novotný, Tesner – Kišš, Novák, Plch – Králíček, Bartoníček, Dobiáš – Dvořák, Schweinfurter, Langr – Vacek, Polák, Holub.

Hlinsko – Světlá 2:5 (0:0, 1:3, 1:2). Branky: Lukáč, Zadina – Doležal 2, P. Včela, Křišťan, Vala. Rozhodčí: Padevět – Holeček, Kratochvíl. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 165.

Hlinečtí stále marně čekají na bodový zisk. Na zásahy brankářů šlo o vyrovnaný mač, ale v produktivitě byli lepší „skláři" od Sázavy. První dvacetiminutovku začali hosté aktivně, hned v úvodní minutě musel gólman Černý řešit dvě nebezpečné střely. Postupně se hra vyrovnala, Hlinečtí prověřili Koubského „navštívenkami" Spala, Šulce a Lukáče. V závěru úvodní části se domácí ubránili přesilovce soupeře. Nástup do prostřední části začal jako již tradičně. Nekoncentrovanost přináší góly, a tak v čase 20:23 neobsazený Včela umístil puk pod horní tyč – 0:1. O druhý úspěch Světlé se zasloužil ve 25. Křišťan, jenž střelou od modré navýšil skóre – 0:2. Po dvaasedmdesáti vteřinách hosté přečíslili Hlinecké rychlým protiútokem dva na jednoho a Vala blafákem stanovil 0:3. Domácí se nemínili smířit s nepříznivým výsledkem, naopak zvýšený důraz přinesl své ovoce. V čase 26:44 zatlačili soupeře do defenzívy a Lukáč (Šulc, Kaut) zařídil korekci na 1:3. V polovině zápasu nastřelil Spal horní tyčku, tlak pokračoval prakticky až do konce třetiny, ale kýžený kontaktní gól se nedostavil.

V závěrečné části vyrobila domácí obrana další chybu již ve druhé minutě a Doležal z brejku utekl na 1:4. Poté došlo na střídání gólmanů, když zraněného L. Černého zastoupil Picek. Snahou domácích bylo snížení nepříznivého stavu, ale byli to Světelští, kteří ve 48. druhým gólem Doležala zvýšili na 1:5. Hlinečtí promarnili šanci na snížení v 50. minutě při přesilovce, když jediné vážné ohrožení Koubského svatyně byla tvrdá střela Havla, což je trestuhodně málo. Následně Picek několikrát své spoluhráče podržel dobrými zákroky. V 54. Ročárek ve spolupráci s Havlem nastřelili pouze tyč. Změna výsledku ze strany Hlinska přišla pozdě, v čase 59:40 Zadina po střele Bureše dal výsledku konečnou podobu – 2:5.

Sestava HC Hlinsko: L. Černý (42. Picek) – Kaut, Tulis, Spal, Štěpánek, M. Černý – Kavalír, Lukáč, Šulc – Zadina, Bureš, P. Ptáček – Havel, Ročárek, Volf.

Pro doplnění -  5. kolo: Moravská Třebová - Litomyšl 10:2 (4:0, 3:1, 3:1). Branky: Peška 2, Doseděl 2, Koláček, Fryč, Kutmon, Stloukal (TS), Polák, Faltus Š. Švec, Dospěl. Rozhodčí: Rulíček Slabý, Kleprlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 370.

1. Choceň 5 3 1 0 1 29:19 11

2. Mor. Třebová 5 3 1 0 1 29:20 11

3. Světlá n. S. 5 3 0 1 1 32:23 10

4. Chrudim 5 3 0 1 1 28:26 10

5. Litomyšl 5 1 0 0 4 18:32 3

6. Hlinsko 5 0 0 0 5 20:36 0

Příští program 6. kolo, neděle 2. prosince (17.00): Litomyšl - Světlá n. S., Hlinsko - Choceň, Chrudim - Moravská Třebová.

SKUPINA „B"

Skuteč – ZH Pardubice 2:9 (0:3, 1:2, 1:4). Branky: Lukáč, Zadina – Lubina 2, Fousek 2, Ludvík, Procházka, Jindřich, Palaščák, Janecký. Rozhodčí: Sedlák – Hájek, Kalus.
Pardubičtí byli ve všech směrech hokejovější, dokázali využít čtyři přesilovky. Sestava Skutče: Herynek (40. Vokoun) – Tocháček, Netolický, Lígr, Kusý, Pražan – Hudec, Hromádko, Klusoň, Štursa, Komárek – Brdička, Lichtenberg, Opletal, Wasserbauer, Vrána + Kadlec.

Pro doplnění - 5. kolo: Česká Třebová -  Lanškroun 2:3 (1:0, 0:1, 1:2). Branky: 7. Musil, 60. Šedivý 38. Pilavka, 45. Šula, 47. Kocián. Rozhodčí: Kareš Budínský, Kolář. Vyloučení: 5:9 (navíc Kocián OT do konce utkání). Využití: 1:0. Diváci: 353.

1. Polička 4 4 0 0 0 24: 11 12

2. ZH Pardubice 4 3 0 0 1 25: 9 9

3. Lanškroun 4 2 0 0 2 24: 19 6

4. Skuteč 4 1 0 0 3 16: 37 3

5. Česká Třebová 4 0 0 0 4 8: 21 0

Příští program 6. kolo, neděle 2. prosince (17.00): Skuteč - Lanškroun, Česká Třebová - Polička.