HC Most - HC Chrudim 4:2 (1:2, 2:0, 1:0).

Po opatrném začátku si první nebezpečnou příležitost vypracoval Král, s jeho střelou měl domácí gólman hodně starostí. Most se k vážnějšímu ohrožení Landsmana dostal až v přesilovce v osmé minutě. Luštincovu tutovku vytáhl chrudimský gólman jen horní hranou lapačky a pak musel vyřešit dva závary ve svém brankovišti. První přesilovka domácích tedy zůstala nevyužitá, z té druhé již ale trestali. Ve 12. minutě našel před brankou Martinec Přeučila a jeho střela proklouzla mezi betony Landsmana až do sítě – 1:0. Hosté odpověděli po třech minutách. V přesilovce se tvrdou ranou od modré prosadil Zdráhal a bylo vyrovnáno na 1:1. Přesilovky byly v tomto duelu velikou zbraní obou soupeřů. V poslední minutě prvního dějství Král dorážkou Semorádovy střely obrátil skóre na stranu Východočechů poměrem 1:2.

Více než polovinu druhé dvacetiminutovky se Mostečtí marně snažil dostat kotouč za Landsmanova záda. Jeho pozornost postupně vyzkoušeli Martinec, Tauš, Luštinec, Charousek a Prorok. Most se dočkal až v další početní výhodě. Ve 32. minutě tečoval Martincovu střelu Nedrda a Landsman již nestačil zareagovat na změnu letu kotouče. Tlak domácích hokejistů neustával a ve 36. minutě po vyhraném vhazování překvapil Landsmana střelou z kruhu Vrtek. Poslal tak svůj tým znovu do vedení – 3:2.

Závěrečné dějství přineslo velkou snahu hostí o zvrat nepříznivého vývoje zápasu. Ve 42. minutě měl vyrovnání na hokejce Cyganov, jeho střelu odpálili domácí obránci z brankoviště na poslední chvíli. Tentýž hráč mohl srovnat brankový stav i ve 45. minutě, proti jeho střele vytáhl Melichar téměř zázračně lapačku. V 50. minutě vyprášil betony mosteckého gólmana Buchtele. V téže minutě neudržel nervy na uzdě kapitán týmu a hrající asistent trenéra Král a po dvou osobních trestech opustil ledovou plochu. S přibývajícími minutami tlak Chrudimi stále rostl. V 57. minutě faulovali domácí ve svém obranném pásmu a chrudimským Orlicím se naskytla zřejmě poslední šance na zvrat v zápase. Vyrovnat mohl Cyganov, ale brankář Melichar se vytáhl zákrokem roku. Již sedící „vystřelil“ lapačku a zachytil kotouč směřující již za jeho záda. Ve druhé polovině přesilovky hosté v rozehrávce chybovali a počet hráčů na ledě se vyrovnal. V poslední minutě zápasu odvolal trenér Rohlík brankaře a zkusil hru vabank. Zkušený 41–letý Prorok číhající na červené čáře, však dostihl přihrávku Havlůje a pohodlně do prázdné branky rozhodl o důležité výhře svých barev.

Fakta – branky a nahrávky: 12. Přeučil (Martinec), 32. Nedrda (Martinec, Salač), 36. Vrtek, 60. Prorok (Havlůj) - 15. Zdráhal (Nosek, Šeda), 20. Král (Semorád) Rozhodčí: Florian - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:2. Diváci: 850.

HC Most:
Melichar - Charousek, Havlůj, Martinec, Brožovský, Šulc, Müller - Tauš, Divíšek, Luštinec - Nedrda, Vrtek, Salač - Prorok, Přeučil, Bíza - Kašťák, Setikovský, Šafařík - Kail, Böhm. HC Chrudim: Landsman - Zdráhal, Toužimský, Jaroměřský, Drtina, Krejnus, Lenoch, Žák - Cyganov, Kaut, Fořt, Kapec, Pilař, Semorád, Král, Nosek, Šeda, Goiš, Buchtele, Půhoný.

Kamil Kašťák, trenér HC Most: „Dneska mám obrovskou radost, kluci to odbojovali. Jsme už jednou nohou, nebo možná i oběma, v 1. lize. Jsem strašně šťastný, děkuji všem, kteří nám dnes přišli fandit, děkuji hráčům za jejich výkon.“

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „My jsme první třetinu byli pod tlakem domácího týmu, přesto jsme jí vyhráli 2:1. Druhá třetina se nám ale vůbec nepovedla. Kluci byli nervózní, bylo vidět, že ten tlak na ně doléhá. Přitom jsme se na Most poctivě připravovali. Osobně jsem se na ně byl teď dvakrát podívat. Věděl jsem, co budou hrát, ale vycházely jim brejky a třetí gól jsme dostali prakticky hned z buly. Až v poslední třetině jsme byli nebezpeční, ale bohužel neproměňovali šance. Byl to pro nás smolný zápas. V závěru nám chyběl vyloučený Lukáš Král, nechci se ale vymlouvat na rozhodčí, prohráli jsme si to sami. Určitě poslední zápas sezony nevypustíme, odehrajeme ho naplno, ale situace v baráži už bohužel není v naší moci. Bude to hodně složité.“

Při pohledu na tabulku baráže je jasné, že chrudimský tým musí dnes vysoko vyhrát v derniéře a modlit se, aby Most prohrál jak v Písku, tak i v odloženém utkání v Šumperku. Jenže oběma jeho soupeřům již o nic nejde, takže lze těžko očekávat, že by se nějak extrémně snažili..

Ve středu tedy pro chrudimské hokejisty končí letošní složitá sezona. Vedení HC Chrudim zve fanoušky na poslední utkání baráže s KLH Vajgar Jindřichův Hradec, které začíná tradičně od osmnácti hodin. „Přijďte podpořit hokejisty s orlicí na prsou a rozloučit se s nimi po sezoně 2020/11 na chrudimský zimní stadion.“