Milevsko – Chrudim 0:2

Od začátku si Chrudimští vypracovali mírnou převahu, ale příležitostí bylo jako šafránu, a co prošlo, tak odvrátili pozorní brankáři – domácí Svoboda a chrudimský Hrazdíra. Ve druhé třetině se ovšem se šancemi roztrhl doslova pytel, střídaly se na obou stranách téměř při každém protiútoku. V polovině utkání chytil Hrazdíra loženku Pitlovi, hned po rozehrání měl na druhé straně velkou šanci Pospíšil, ale blafák mu nevyšel.

V závěru druhé části se domácí nadechlí k náporu, ale v největší šanci zapomenutý Šulčík nenamířil mezi tři tyče a chvíli poté zcela volného Špengera vychytal Hrazdíra. Do závěrečné třetiny nastoupili Východočeši jako velká voda, vytvořili se drtivý tlak a soupeře prakticky nepouštěli z pásma. O výsledku rozhodly dvě minuty. Ve 46. minutě po vyhraném buly dostal puk ke Královi, který švihem dostal svůj tým konečně do vedení. Z hráčů spadla tíha zodpovědnosti a za dvě minuty jistil výhru Stavenský přízemní střelou po rychlém brejku. V 50. minutě svitla domácím jiskřička naděje, když jim sudí daroval plné dvě minuty přesilovky 5 na 3, ale hosté se ubránili a bezpečně dokráčeli k důležité výhře.

Fakta – branky a asistence: 46. Král (Valko, Žák), 48. Stavenský (Doseděl).

Rozhodčí: Kundr – Chochola, Marek. Vyloučení: 7:7, navíc Stavenský (CR) 10 OT, bez využití. Diváků: 1200. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2.

Sestava vítězů byla téměř shodná, jako ve druhém utkání v Chrudimi. Chyběl pouze zraněný Šafařík a místo Poláka nastoupil Potůček.

Po dramatickém utkání tedy Chrudimští vedou 2:1 na zápasy. Před dnešním čtvrtým utkáním tak mají dvě možnosti. Pokud zvítězí, ukončí finále poměrem 3:1, jestli uspěje Milevsko, bude stav srovnán na 2:2 a rozhodne se v pátém klání v pátek 28. března od 18 hodin v Chrudimi.

Jak viděl třetí utkání v Milevsku trenér MARTIN HOSTÁK?
„Dnes jsme sehráli výborný zápas play off. Domácí podali bojovný výkon, hráli velmi dobře, velice důrazně a pozorně bránili. My jsme ale dokázali tvrdé souboje ustát, a to bylo hrozně důležité. A nakonec se nám zaslouženě podařilo, řekl bych silou, dotlačit puk do jejich branky. Myslím si, že zítřejší utkání bude velmi podobné jako dnes. Bude to zase tvrdé, bojovné a vyhecované, ale my musíme zahrát stejně jako dnes a pokusit se sérii ukončit.“

(rp)