Série se odehraje na tři vítězné zápasy, mužstva se tedy střetnou maximálně pětkrát. První utkání začíná v neděli od 18:00 hodin, druhé je na programu ve středu 4. března ve Světlé a třetí příští neděli, tj. 8.3. opět v Chrudimi. Případný čtvrtý zápas by se uskutečnil ve středu 11. března ve Světlé, a pokud by o Přeborníkovi Pardubického kraje stále nebylo rozhodnuto, uskuteční se pátý zápas v neděli 15.3. znovu v Chrudimi.

Oba celky se spolu letos střetly dvakrát a pokaždé se z vítězství radoval domácí tým. Ve Světlé po vysoké výhře 7:2, v odvetě v Chrudimi z výsledku 1:0 po prodloužení.

Světlá si cestu do finále vydobyla na šest utkání, jak ve čtvrtfinále Poličku, tak v semifinále Choceň přejela 3:0 na zápasy. Chrudim ve čtvrtfinále přešla přes Hlinsko také 3:0 na zápasy, dlouhou sérii s Českou Třebovou a vítězství 3:2 na utkání mají jistě všichni fanoušci ještě v živé paměti.

V sérii lze těžko hledat favorita. Nikdo neví, zda se Chrudimští stačí zotavit a připravit po náročném semifinále, či co udělá se Světlou poměrně dlouhá zápasová přestávka. Nejlepší bude, když se všichni příznivci přijdou na první zápas série v neděli podívat. Ještě jednou - začíná se v neděli v 18:00 hodin.(rp)