Opět pouze čtyři z pěti naplánovaných duelů odehrála v rámci svého druhého dějství krajská hokejová liga.

Jednoznačným magnetem programu byla repríza jarního finále minulého nedohraného ročníku, v němž chrudimský tým navázal na tehdejší úspěchy proti Slovanu. Nutno však dodat, že moravskotřebovská sestava doznala od těch dob významných změn.

Přesto hosté nezačali špatně a po necelých čtyřech minutách se Langrem ujali vedení. To však mělo život jepičí, neboť domácí během pár vteřin srovnali krok. Vyrovnaný boj strhl na chrudimskou stranu před polovinou hracího času Karásek a definitivní pojistka přišla v závěrečné pětiminutovce, poslední trefa padla při power play do opuštěné svatyně a domácí vyhráli i druhý zápas.

Hra bez brankáře byla k vidění rovněž v Hlinsku, kde domácí se šesti bruslaři zkoušeli zachránit dramatické zápolení proti Chotěboři. Ta se představila v novém ročníku poprvé a hned úspěšně, když sice v průběhu utkání ztratila dvoubrankový náskok (1:3 – 3:3), ale produktivní Pecen jí ho zase vrátil, v závěru pečetil skóre při zmíněné power play.

V daleko lepším světle se v porovnání s nedělním debaklem představila Polička. Na body to však proti Světlé nestačilo. Rozhodla 46. minuta, kdy Spartak vstřelil kontaktní gól, jenže hned z protiakce soupeře opětovně inkasoval.

Choceň se na lanškrounském ledě dostávala do tempa pozvolna, Orli po dvaceti minutách vedli, nicméně od druhé periody se podle předpokladů hrálo v režii favorita.

Zbývající utkání druhého kola mezi Litomyšlí a Českou Třebovou má náhradní termín určen na středu 28. října.

KL PARDUBICKA, 2. kolo:

HC Spartak Polička – HC Světlá nad Sázavou 1:3 (0:0, 0:1, 1:2). Branky: 46. Prokopec (Klíma, Boštík) – 32. Kubát (P. Včela), 44. Dolinský, 46. Kopecký ( Piskač). Rozhodčí: Veselý – Kopecký, Kalus. Vyloučení: 2:3, navíc Řehoř (POL) 10 min. OT. Bez využití: 2:0. Diváci: 97.

TJ Orli Lanškroun – HC Spartak Choceň 1:5 (1:0, 0:3, 0:2). Branky: 20. Pejcha (Řehák, Rozbroj) – 25. Krejza ( Tobiáš, L. Pilař), 26. Vlček (Štefka, P. Prachař), 31. Vlček (P. Prachař), 50. Půlpán (Krejza, Martinec), 56. P. Prachař ( Štefka, Vlček). Rozhodčí: Rulíček – Hájková, Pecina. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 10.

HC Hlinsko – HC Chotěboř 3:5 (1:3, 2:0, 1:2). Branky: 16. Dítě (Hron, Zdražil), 22. Beneš (Cejpek, Homola), 23. Pelán – 1. Svoboda (Kříž), 14. Eis (Svoboda), 16. Doležal (Vlček), 51. Pecen (Mašek), 60. Pecen (Svoboda). Rozhodčí: Čížek – Padevět, Teplý. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 136.

HC Chrudim – HC Slovan Moravská Třebová 4:1 (1:1, 1:0, 2:0). Branky: 14. Cvrček (Kišš), 27. Karásek (O. Polák), 56. Karásek (Jan Polák), 60. Plch (Štěpánek) – 4. Faltus (Langr, Čikl). Rozhodčí: Škorpil – Schaffer, Pošvář. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 163.

Příští program:

Dohrávka 1. kola, pátek 2. října, 19:00: Chotěboř – Litomyšl. 3. kolo, neděle 4. října, 17:00: Moravská Třebová – Polička, Chrudim – Choceň, Chotěboř – Lanškroun, Česká Třebová – Hlinsko.