Titul na dosah! Dorostenci HC Skuteč zvítězili v prvním utkání finálové série Krajské ligy dorostu na ledě Litomyšle. Pokud zopakují výhru i ve druhém utkání, které se hraje v pátek od 19:30 na stadionu ve Skutči, mohou slavit titul letošních krajských přeborníků.

HC Litomyšl – HC Skuteč 4:7 (1:2 3:1 0:4)

Branky: 10. Voříšek (Vytlačil), 32. Háněl (Pakosta), 36. Voříšek (Pakosta), 38. Vytlačil (Voříšek) – 1. Cimburek, 17. Cimburek (Kašpar), 30. Kašpar (Štirský), 42. J. Dostál (Cimburek), 50. Kašpar (Cimburek), 52. Cimburek (D. Barták), 59. Vařejčko. Rozhodčí: Kleprlík – Budinský, Schaffer. Vyloučení: 5:4 + Vařejčko (SKU) OT za nesportovní chování. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 182.

Brankový účet zápasu byl otevřen rychle, již po 32 vteřinách vymetl šibenici Cimburek. Domácí hned v dalším střídání vstřelili gól, ale branka pro kopnutí nohou neplatila. I tak se ale Litomyšli podařilo vyrovnat, v 10. minutě ukázkově zamířil Voříšek.

Tři a půl minuty před koncem třetiny si Kašpar s Cimburkem vyměnili kotouč a druhý jmenovaný na dvakrát překonal Růžičku a poslal hosty znovu do vedení. Ve druhé třetině se skóre změnilo až v její půlce, kdy domácího brankáře propálil Kašpar.

Po brance na 1:3 se hosté uklidnili až moc a domácí třemi brankami během šesti minut zápas otočili.

Oslava se nevyplatila

Skuteč chtěla ve třetí třetině rychle vyrovnat, a to se jí podařilo už minutu a půl po jejím začátk, kdy přihrál Cimburek Dostálovi a ten vstřelil svou první a velice důležitou branku v dorostu.

V 50. minutě hosté dostali výhodu přesilové hry a tu po přihrávce Cimburka bravůrně využil Kašpar. Za další dvě minuty ujeli Vařejčko s Cimburkem do úniku dva na jednoho a Cimburek toto přečíslení zakončil střelou do šibenice – 4:6.

Domácí si vzali timeout a chtěli s výsledkem ještě něco udělat, jenže Skuteč se dobře bránila. Poslední tři minuty odehrála Litomyšl bez brankáře a do prázdné branky se minutu a půl před koncem trefil Vařejčko. Při oslavě branky však shodil rukavice a byl mu udělen osobní trest za nesportovní chování. Díky tomu musí vynechat asistent kapitána páteční druhé finále.

Sestava HC Skuteč: Dostál M. – Barták D., Bouška, Cimburek, Dostál J., Florián, Hájková, Kašpar, Lemberk, Štirský, Václavek, Vařejčko, Žák
Odvetné finále se hraje v pátek od 19:30 hodin na stadionu ve Skutči. (spa, mh)