Utkání prvního s druhým začal třebovský Fúzik, který se prodral až před Amenta, ale ten jeho pokus hned v první minutě lapil. Na domácí straně zahrozil poprvé Kišš, ale jeho tvrdou ránu Sajdl vyrazil a poradil si i s dorážkou Plcha. Na Karáskův doklepnutý puk v osmé minutě už byl ale krátký a Chrudimští šli do vedení. Vyrovnání měl za další minutu na hokejce Moučka, když sám uháněl na Amenta.

Při zakončení ale vysoko přestřelil. Kohouti měli v polovině první třetiny více ze hry, ale své šance nedokázali zakončit přesně nebo ztroskotali na výborně chytajícím domácím brankaři. Druhé dějství odstartovali Chrudimští výborně ubráněným oslabením a sami v přesilové hře ve 24. minutě gól dali. Za čtyři minuty si přesilovku zopakovali. Jan Polák pak dal čtvrtou branku a Chrudim v této fázi utkání Kohouty jednoznačně přehrávala.

Snížení na 1:4 přesnou trefou Hemského bylo spíše překvapivé. Návrat soupeře do zápasu nedovolil ani Kišš, když střelou od modré využil už třetí přesilovou hru. Do třetí třetiny nastoupili hosté s brankařem Nimmerrichterem. Nepůsobil příliš jistě, ale kapituloval až v 53. minutě, kdy ho z jízdy propálil Jan Polák. Chrudim si zajistila první příčku v KLM.

HC Chrudim - HC Kohouti Česká Třebová 6:1
Branky: 8. Karásek (Pilař, Koreček), 24. Kišš (Jan Polák), 28. Karásek (Koreček, Jan Polák), 33. Jan Polák (Kišš), 37. Kišš (Plch, Novák), 53. Jan Polák (Kišš) 34. Hemský (Jar. Moučka, Škvor). Rozhodčí: Čížek - Holeček, Suchánek. Vyloučení: 8:8. Přesilovky: 3:0. Střely: 35:27. Třetiny: 1:0, 4:1, 1:0. Diváků: 266.

Chrudim: Ament Pilař, Hudec, Burkoň, Machač, Budínský, Klement, Kalous Polák Jan, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Seidler, Brožek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Polák Ondřej.

Česká Třebová: Sajdl (41. Nimmerrichter) Škvor, Pražák, Lesák, Šejba, Cik, Šimončič Hemský, Vlček, Jar. Moučka Fúzik, Jindřich, T. Prachař Křečan, Knytl, Zítka Pirkl, Voženílek, Pejcha. Tomáš Straka