Ve Velkých Popovicích první tříbodová ztráta

Chrudim  - O prvním říjnovém víkendu se odehrály zápasy pátého a šestého kola C. E. B. ligy staršího dorostu skupiny Střed. Chrudimské čekal nejprve zdatný nováček, se kterým v přátelském předsezónním měření sil doma nejprve remizovali 5:5, na jeho ledě podlehli 4:5 a nyní do třetice se jej podařilo v nejdůležitějším měření sil porazit. Naopak zklamání a první tříbodová ztráta přišla v „ledovém paláci" Velkých Popovic.

9.10.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Drama v závěru

HC Chrudim - HC Krkonoše 4:3 (2:0, 1:1, 1:2). Branky: Jiruška 2, Šklíba, Šídlo Baudyš 2, Mikulík. Rozhodčí: Honza Kratochvíl, Kleprlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 85. V úvodní desetiminutovce byli hosté mnohem aktivnější, Chrudimští však srdnatě bojovali, až přišel zasloužený úspěch, na jehož konci byl dvakrát Tomáš Jiruška. V 16. nejprve vystřelil a puk se odrazil od obránce do vlastní branky. V 18. z přihrávky Jana Poláka přidal pojistku 2:0. Jak se ukázalo, byl to úvod pro další vývoj zápasu velmi důležitý. Chrudimští se pustili s vervou do soupeře i ve druhém dějství a když přišla šance z přesilovky, kterou ve 27. využil Šklíba (Jiruška, Štěpánek), bylo na světě nečekané vedení již 3:0! Ve 35. Barkoci vyhodil puk za což se vylučuje a z přesilovky Baudyš snížil na 3:1. V úvodu závěrečné dvacetiminutovky šel za katr Kopečný a po půlminutě to byl znovu Baudyš, který tento duel zdramatizoval 3:2. Na začátku 47. přišla velmi pěkná akce domácích, Kopečný unikl po křídle, přihrál neobsazenému Šídlovi a opět bylo veseleji 4:2. Nováček z hor se nevzdával a úspěšným forčekingem si řekl o další korekci výsledku na 4:3, což zajistil v 53. minutě Mikulík. Přes dramatické poslední minuty se již výsledek neměnil a dosud tříbodově neporažený domácí tým se mohl radovat. Sestava HC Chrudim: Peřina Pilař, Berný, Faltys, Šklíba, Zeman, Novotný Štěpánek, Polák, Jiruška Barkoci, Kopečný, Šídlo Dušek, Kmošek, Solnička + Kmoníček.

Ostatní výsledky: Tábor - Příbram 4:5 SN, Kolín - H. Brod 3:6, Žďár - Třebíč 5:4, Strakonice - V. Popovice 0:4.

Poprvé bez bodu

HC Slavoj Velké Popovice - HC Chrudim 3:0 (2:0, 0:0, 1:0). Branky: 7., 19. Teršíp, 60. Tabašer. Chrudimští si celý zápas prohráli velmi špatnou první třetinou, kdy nastoupili do souboje zřejmě s tím, že po výsledcích, které do této doby získali, je Středočeši nemohou zaskočit. Takže nikdo nebruslil, scházelo nasazení, které zřejmě nechali v Chrudimi. Přesně celou situace vystihl trenér Šídlo slovy: „U našeho mužstva jsem viděl přístup jako k přátelskému nedělnímu poobědovému utkání." Domácí byli připraveni, že přijede kvalitní soupeř, ale během pěti minut zjistili, že přijela parta, která není na tento souboj připravena. Po důrazné domluvě o přestávce před druhým dějstvím šel výkon hostí pomalu nahoru, odehrála se slušná druhá třetina, ale gól Východočeši nevstřelili. V poslední dvacetiminutovce hosté soupeře přebruslili a přestříleli, ale proti nim stál kvalitní gólman, který držel a nakonec udržel čisté konto. V závěru zápasu si hosté vyžádali oddechový čas, bušili na velkopopovickou branku, ale marně. Při jejich power play nakonec domácí hráč trefil opuštěnou klec, a tak Chrudimští odcházeli z?této betonové haly bez bodů. Co se týče vyloučených, proti průměru čtyř na utkání jich tentokrát šlo za katr osm. Sestava byla prakticky stejná jako ta minulá. Zklamání vyjádřil trenér Svatopluk Šídlo stručně: „Zklamala mě první třetina. Soupeře jsme nepodcenili, ale nebyl zájem o kvalitní hru."

Ostatní výsledky: Příbram Krkonoše 4:6, Třebíč Strakonice 7:0, H. Brod Žďár 3:2, Tábor Kolín 1:2.

1. Havlíčkův Brod 6 0 0 0 26: 11 18

2. Krkonoše 5 0 0 1 34: 17 15

3. CHRUDIM 4 0 1 1 28: 19 13

4. Třebíč 4 0 0 2 34: 15 12

5. Žďár nad Sázavou 2 1 1 2 23: 22 9

6. Velké Popovice 2 1 0 3 18: 25 8

7. Kolín 2 0 0 4 20: 23 6

8. Příbram 1 1 0 4 22: 33 5