Až samostatné nájezdy rozhodly ve středu napínavou bitvu mezi prvoligovými hokejisty Chrudimi a Tábora. Dva body nakonec zůstaly doma v Chrudimi, když se v desáté sérii trefil Zdeněk Žák. Výhra v utkání, které mnoho hokejové krásy nepobralo, však svěřencům trenéra Pavla Rohlíka poněkud zhořkla. Vzhledem k dosavadnímu vývoji v tabulce nadstavbové části, potřebovali Východočeši plný bodový zisk. Ztráta byť jen jediného bodíku je nyní vrhá do velmi svízelné situace.

A domácí kouč to samozřejmě moc dobře ví. Jak on sám viděl důležité utkání? „V zápase jsme nechtěli hrát zakřiknutě, naopak jsme chtěli brzy rozhodnout. První třetina byla v naší režii, dobře jsme bruslili, měli spoustu šancí, ale narazili jsme na skvěle chytajícího brankáře. Nevypadávaly mu puky a naši hráči se nedostávali k dorážkám. Je na nich vidět, jak jim klesá sebevědomí v zakončování. Až na to zakončení nemůžu našim klukům nic vyčíst. Snad se mi jen trochu nelíbila hra našich beků na modré, málo stříleli a ztráceli kotouče,“ řekl po utkání Pavel Rohlík. „Nájezdy, to je vždycky loterie, dnes je rozhodl muž, který je nejezdí často. Vyhráli jsme, ale spokojen nejsem. Jen dva body, to je pro nás ztráta. Vinu beru na sebe samozřejmě já, ale trenér bohužel gól ze střídačky dát nemůže,“ dodal

Arpád Györi, asistent trenéra HC Tábor, byl i přes neúspěšné nájezdy po utkání spokojen. „Nechtěli jsme prohrát, což se nám povedlo, i když bod navíc by byl ještě lepší,“ přiznal. „V první třetině jsme byli chvílemi pod velkým tlakem, měli jsme nové hráče, takže si chvíli zvykali. Ve druhé dvacetiminutovce jsme srovnali krok, dokázali jsme vyrovnat. Musím ale říci, že klíčovým momentem byla naše neproměněná přesilovka pět na tři. V poslední části jsme se snažili hlavně neinkasovat. A nájezdy? Ty byly vabank a úspěšnější byli domácí.“

Chrudim tak stále zůstává na příčce, která znamená boj o udržení prvoligové příslušnosti v baráži a na svého dnešního soupeře postaveného v tabulce o příčku lépe ztrácí ještě pět bodů.

Chrudimským hokejistům nyní nezbývá nic jiného, než ze zbývajících čtyř zápasů s Pískem (zítra od 17 hodin), v Litoměřicích, s Vrchlabím a v Kadani vydolovat co nejvíce bodů, a doufat, že jejich soupeře postihne nějaké zaváhání. Naopak každá další ztráta na straně Chrudimi už by mohla být rozhodující. (spa)