Po debaklu v Pardubicích se očekávalo, že hokejisté Vítkovic budou v Hradci pořádně kousat. A to se také stalo, tedy alespoň v první třetině. Slezané šli do dvougólového vedení a s hráči Mountfieldu to po úvodní dvacetiminutovce vypadalo zle nedobře.

Hradec Králové (v tmavém) vs. Vítkovice (4:2).Hradec Králové (v tmavém) vs. Vítkovice (4:2).Zdroj: Stanislav Souček / Mountfield HKJenže ti už poněkolikáté v této sezoně ukázali, že ani dvoubrankové manko je nezlomí. Třemi góly v prostřední periodě skóre vcelku rychle otočili, dvakrát se prosadil finský legionář Oksanen, jednou kapitán Smoleňák. Razítko na výhru přidali Jerglem hned v úvodu třetí části.Hradec Králové (v tmavém) vs. Vítkovice (4:2) - radost domácího týmu.Hradec Králové (v tmavém) vs. Vítkovice (4:2) - radost domácího týmu.Zdroj: Stanislav Souček / Mountfield HK

„Měli jsme špatný vstup, respektive Vítkovice začaly výborně a potrestaly naše chyby. Šly do dvoubrankového vedení a měly další příležitosti. Nevím proč, nebyl to náš plán, ale rozjezd jsme měli pomalejší a do zápasu se dostávali postupně. V závěru třetiny už jsme hru vyrovnali a rozhodující byla druhá třetina. Jednak se nám vyvedla gólově a jednak jsme zlepšili pohyb a hru na kotouči, a zápas jsme si vzali zpátky. Výsledku si moc vážíme, ale musíme pořád s pokorou pracovat dál,“ řekl kouč Mountfieldu Tomáš Martinec.

Tříbodovým ziskem Hradečtí prodloužili vítěznou šňůru, která už čítá pět zápasů. To se odráží i v průběžné tabulce, kde svěřenci trenéra Martince poskočili už na druhou příčku se ztrátou pouhého bodu na rivala z Pardubic. Pokud uspějí v neděli na ledě Českých Budějovic (17.00), půjdou dokonce do čela extraligového pelotonu.

Hradec Králové – Vítkovice 4:2

Fakta - branky a nahrávky: 25. Oksanen (Cingel, Smoleňák), 27. Smoleňák (Jergl, McCormack), 37. Oksanen (Lalancette, Kelly Klíma), 42. Jergl – 8. Bernovský (Chlán, J. Krejsa), 10. M. Kalus (R. Bondra). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 3587. Třetiny: 0:2, 3:0, 1:0.

Hradec Králové (v tmavém) vs. Vítkovice (4:2).Hradec Králové (v tmavém) vs. Vítkovice (4:2).Zdroj: Stanislav Souček / Mountfield HKMountfield Hradec Králové: Š. Lukeš – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Šalda – Oksanen, Cingel, Smoleňák – Orsava, Lalancette, Lev – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Koukal, R. Pilař.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš – R. Polák, Plášil, Gewiese, Galvinš, Machů, P. Koch, L. Kovář – Roberts Bukarts, Marosz, L. Krenželok – Svačina, J. Hruška, Fridrich – M. Kalus, Dej, R. Bondra – J. Krejsa, Chlán, Bernovský.