Místostarosta obdržel dres

Před vlastním zahájením tohoto utkání přivítal Petr Řezníček, zástupce starosty města Chrudim diváky a připomněl skromné začátky umělé ledové plochy před pětadvaceti lety. Zároveň popřál hokejistům hodně úspěchů v boji, který si před startem ročníku 2007/8 vytýčili postup do I. ligy. Domácí borci nastoupili v nových dresech ve své dnes již aréně proti prvním hostům, kteří přijeli z Velkého Meziříčí. Manažeři HC Chrudim s.r.o. Petr Tankos a Vladimír Pitter předali Petru Řezníčkovi dres s jeho jmenovkou a číslem 56. Ten poté provedl slavnostní vhazování a zápas mohl začít.

HC Chrudim- HHK Velké Meziříčí 7:2

Hned v úvodní minutě po opatné domácí rozehrávce na červené došlo k přečíslení, když dva hráči HHK jeli proti jednomu obránci. Kvašay za cenu vyloučení a přispění brankáře Hrazdíry nebezpečí zažehnali. Chrudimští však v oslabení profitovali již ve třetí minutě, když Pospíšil projel a blafákem otevřel skóre. Následně se do šancí dostali postupně Král, jenž projel před branku. Scházelo zakončení a při další domácí přesilovce na Kvašaye zívala odkrytá svatyně, ale ani z této loženky se skóre neměnilo. Přišla 16. minuta, s ní domácí početní výhoda čtyři na tři a gól z přesilovky. Král „nabil“ Pospíšilovi a bylo to 2:0. V závěrečné minutě se ještě dvakrát blýskalo před brankou HKK, ale skóre zůstalo nezměněno.

O přestávce došlo na diváckou soutěž, čtyři její aktéři si donesli domů suvenýry HC Chrudim.

Lepší rozjezd do druhého dějství si nemohli diváci přát. Po třiadvaceti vteřinách Pospíšil přihrál po křídle najíždějícímu Žákovi, ten napřáhl a
puk se třepetal v síti za Novákovými zády. Ve 23. přišla další změna skóre po Stavenského přihrávce střílel čtvrtý úspěch domácích Horák. Na další gól
se čekalo do 34. minuty kdy při vyloučení Kvašaye domácí podruhé v oslabení udeřili. Střelou z dálky překvapil Nováka Konta, kterému se svojí třetí asistencíprezentoval Král. Na cestu do kabin domácí počastovali soupeře ze sedmé přesilovky šestým gólem. Rozebrali obranu HKK Lukáš Král, který nabil Pospíšilovi a 6:0 bylo na světě.

V závěrečné fázi se zdálo, jako by domácí hráli na udržení čistého konta (nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku), do útoku moc nešli, a tak je soupeř
trestal: v 50. Stavenského nepřesnou přihrávku vystihl Janda, který ujel a v oslabení vstřelil čestný úspěch. Za dvě minuty nato Pálka podruhé načapal
domácí obranu v nedbalkách. Chrudimští poté hned zabrali a v 53. Stavenský (Konta, Horák) zvýšil na konečných 7:2. Tento gól nastartoval domácí opět k velké ofenzívě, ale skóre již změnu nedoznalo.

Fakta

Branky: Pospíšil 3, Žák, Horák, Konta, Stavenský- Janda, Pálka. Rozhodčí: Úlehla, Čížek, Ježek. Třetiny: 2:0, 4:0, 1:2. Vyloučení: 8:12, využití: 3:0, oslabení: 2:1. Diváků: 310.

Sestavy -HC Chrudim: Hrazdíra- Konta, Doseděl, Kvašay, Daňo, Kuncl, Giba- Pospíšil, Žák, Král- Zadina, Bělohlávek, Beránek- Horák, Bláha, Stavenský.

HHK Velké Meziříčí: Novák -Kaláb, Smejkal, Válek, Rosendorfský, Pálka, Raus- Sobotka, Bukáček, Kunstmuller - Konečný, Janda, Zábojník- Koča, Topol, Sklenář.