Myšlenka navázat na dřívější tradici exhibic veteránů se zrodila při jednání Valné hromady HC Chrudim letos na jaře. Především zásluhou organizačního týmu v čele s Tomášem Langrem se tak sešlo přes dvě desítky hokejistů, kteří se rozdělili na mladší (Červení) a starší (Bílí).

Bílí - Červení 6:3 (1:0, 5:3)

Branky: Mašík 2, T. Novotný, Štursa, Janoušek (TS), Flaška - R. Formánek 2, Závodník.

Utkání hrané na 2 x 20 minut hrubého času začalo velmi opatrně. Hokejisté obou mužstev jakoby zkoušeli, co jim z jejich umění zůstalo na hokejkách a pozvolna se dostávali do tempa. První velkou šanci měl až v 15. minutě „hostující" Neuman, ale gólmana Dundáčka ze samostatného nájezdu nepřekonal. Něco podobného se opakovalo o dvě minuty později na druhé straně, kdy po přihrávce Poláka střílel zblízka Flaška, ale i Bláha byl pozorný. Poprvé tak udeřilo až jednu sekundu (!!) před přestávkou, když se prosadil Mašík.

Hned po otočení stran ale vyrovnal na 1:1 po krásné akci Závodník. Do opětovného vedení se dostali Bílí ve 24. minutě zásluhou T. Novotného, který až napodruhé překonal Bláhu. Od té doby začali mít zkušenější „domácí" nepatrně navrch, což vyjádřili ve 28. minutě rychlým protiútokem dvou na jednoho, který zakončoval Štursa 3:1. Po 120 sekundách následoval pověstný projektil Doubravského, ale Dundáčkova lapačka byla na místě. Ve 34. minutě si počkal po chybě obrany na přihrávku před brankou nekrytý Mašík a nezaváhal. „Mladí" se nevzdávali a snažili se o korekci, což se jim také povedlo zásluhou R. Formánka, který zakončoval perfektní kombinaci celé pětky. Místo kontaktní branky Červených ale přišlo jejich hákování při vyložené brankové příležitosti „domácích" a nařízené trestné střílení Janoušek proměnil (5:2). Dvě minuty před koncem dostal ideální přihrávku na modrou rozjetý M. Novotný, ale snížení nezařídil. To jeho spoluhráč R. Formánek byl o minutu později úspěšnější. Poslední slovo měli nakonec Bílí, kteří několik vteřin před koncem kontrovali Flaškou.

Sestavy Bílí: Ondřej Dundáček Zdeněk Formánek, Ján Flaška, David Štursa, Radek Prostřední, Jiří Mašík, Petr Macas, Jiří Polák, Aleš Janoušek, Tomáš Novotný. Červení: Martin Bláha Radek Doubravský, Marek Novotný, Ondřej Tlapák, Radek Závodník, Petr Řezníček ml., Robert Formánek, Pavel Neuman, Petr Bartoníček, Petr Králíček.

Rozhodčí: Petr Řezníček st., René Seidler.

Tomáš Langr, jeden z hlavních organizátorů zápasu: „Myslím, že se utkání vydařilo a jsem rád, že se napoprvé sešlo tolik hráčů. Je to dobrý základ k tomu, abychom v obnovené činnosti staré gardy pokračovali a postupně takováto setkání připravovali častěji a s lepší propagací."

Po zápase se všichni sešli v bufetu zimního stadionu při výborném guláši a vzpomínali na uplynulá léta. Samozřejmě padaly i návrhy, jakým směrem v činnosti staré gardy pokračovat. (lab)