Chrudim - Vrchlabí 2:2

Utkání začalo ve svižném tempu, na soupeřích bylo znát, že z nich nedávná rivalita z lítých ligových bojů ještě nevyprchala. Oba brankáři však byli pozorní, a tak se skóre měnilo až ve 14. minutě, kdy se hostům naskytla dlouhá početní výhoda o dva hráče, kterou zužitkoval Tvrdek.

Chrudimští mohli vyrovnat o čtyři minuty později po průniku Krále, ale puk se po záhadném odrazu překuloval na brankové čáře (dle diváků stojících za brankou i kousek za ní), až jej jeden z obránců vystřelil pryč. Rozhodčí však stál v inkriminované době na modré čáře a celou záležitost neviděl. Přesto se domácído přestávky vyrovnánídočkali, 38 vteřin před první sirénou se o to postaral ranou od modré Doseděl.

Také střední část začala Chrudim velkou šancí. Žákovu střelu do prázdné klece však v poslední chvíli zlikvidoval brankář Falta. Pak trochu zjiskřil atmosféru zápasu několika spornými výroky hlavní rozhodčí Chlaň, stav se však neměnil ani ve 27. minutě po brejku Horčičky a učebnicové lapačce Hrazdíry. O chvíli později ještě domácímu brankáři pomohla po ráně Bárty levá tyč.

Ve 29. minutě už byl ale gólman s přezdívkou "Hrazda" krátký na střelu Nevyhoštěného po přečíslení dvou na jednoho (1:2). Chrudimi se ale i podruhé podařilo vyrovnat, tentokrát se o to postaral ve 34. minutě v přesilovce pěknou střelou nad lapačku Konta.

V dalším průběhu se šance střídaly na obou stranách, ale gólmani již puk za svá záda nepustili, a tak se celky rozešly zaslouženou remízou. Po skončení zápasu si týmy po dohodě trenérů vyzkoušely ještě trestná střílení, jež jako jediný proměnil domácí Potůček.

Stínem pohledného utkání je zraněné koleno obránce Michala Šafaříka, se kterým možná bude muset jít na operaci.

Fakta - branky: 20. Doseděl, 34. Konta - 14. Tvrdek, 29. Nevyhoštěný. Rozhodčí: Chlaň - Hájek,Rulíček. Vyloučení: 8:9, navíc Buchal (CR) 10 minut OT. Využití 1:1. Diváků: 180. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0.

HC Chrudim: Hrazdíra - Daňo, Fejgl, Doseděl, Šafařík, Kuncl, Kvaššay, Konta - Žák, Král, Pospíšil - Zadina, Bělohlávek, Buchal-Stavenský, Horák, Potůček - Bláha.