Vzhledem kpředehrávce dvou předních celků tabulky (11. prosince Chrudim B – Světlá 0:4) se hrála zbývající tři utkání, ve kterých Hlinečtí prohráli doma vderby Vysočiny sChotěboří, a Skuteč vsestavě světšinou juniorů a novým trenérem Milanem Minaříkem si odvezla zMoravské Třebové desítku. Pro úplnost Choceň – Litomyšl 5:6 po prodloužení.

HC Hlinsko – HC Chotěboř 2:4 (1:1, 1:3, 0:0).
Branky: Hron, Šulc – D. Kubát, Škarýd, Tichý, M. Kubát.
Oba celky začaly utkání svyčkávací taktikou. Byli to hosté, kteří převzali aktivitu, a již vosmé minutě se poprvé měnilo skóre, když M. Kubát přihrál D. Kubátovi – 0:1. O čtyři minuty poté Chotěbořští orazítkovali tyčku Saifrovy svatyně a následně domácí gólman dvakrát podržel svůj tým po šancích soupeře. Ve 20. Hlinečtí dokázali využít přesilovku, kterou přetavili ve vyrovnávací gól Hronem (Slavík) – 1:1.
Vúvodu druhé dvacetiminutovky bylo před brankářem Trtíkem hodně horko, ale nikdo zHlineckých jej nedokázal překonat. Naopak hosté ve 26. při hře čtyři proti čtyřem šli Škarýdem do vedení 1:2. Pak byl vrychlém brejku a vyložené šanci faulován Šulc, který ztrestého střílení vyrovnal na 2:2. Další změnu skóre přinesla 34. minuta, kdy se Tichý prodral před Saifra a zakončil – 2:3. Snahu domácím nelze upřít, ale dobře bruslící chotěbořští hráči dokázali včas pokrýt střední pásmo a nedovolili Hlineckýmohrozit Trtíkovou branku. Ve 38. minutě střílenou přihrávku Slavíka tečoval M. Kubát na 2:4.
Do závěrečného dějství nastoupili domácí se snahou o vyrovnání, a to vtrochu pozměněné sestavě. Šance si vytvořili, ale bez dostatečného důrazu před brankou Chotěboře. Ve 44. po akci Hrona a Slámy zazvonila jen tyčka. Hosté i vzávěrečném náporu dokázali odolat snaze Hlineckých dobrým pokrytí jejich hráčů, a tak ke korekci výsledku nedošlo.
Sestava Hlinska: Saifr - Vybíral, Šuvara, Lukáč, Sláma Michal, Ptáček T., Činčera, Wasserbauer, Štěpánek, Slavík, Hron, Šulc, Tulis, Šír, Hudec, Dvořák, Kočan.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Skuteč 10:2 (6:0, 1:1, 3:1). Branky: Řehulka 3, Faltus 2, Kutmon, Syrůček, Koláček, Konopčík, Berka – Ptáčník, Souček.
Na postu trenéra Skutče došlo ke změně, když Jiřího Součka vystřídal hlinecký Milan Minařík. Zcelkových čtrnácti hráčů hostí do pole bylo jedenáct juniorů, ztoho sedm Skutečských, kteří den předtím absolvovali svůj mistrák proti Poličce. „Utekla nám první třetina, kdy nás soupeř přebruslil,“ vrací se knepovedené úvodní dvacetiminutovce vedoucí mužstva Oldřich Janoušek a vzápětí dodává: „Chyběl nám pohyb, junioři se museli otrkat a hráli se strachem, aby neudělali chyby.“ Od II. třetiny se obraz hry sice změnil, ale už bylo rozhodnuto. Domácí pod dojmem velkého náskoku polevili, Skuteč naopak přidala vpohybu a napadání, čímž se hra vyrovnala. Za stavu 6:0 střílel první úspěch hostí ve 32. minutě po samostatné akci Ptáčník. Za stavu 8:1, když běžela 52. minuta, se do střelecké listiny Skutečských zapsal Souček. Slovan poté ještě v55. a 59. minutě dvěma brankami zakončil svůj brankostroj na konečných 10:2. „Výsledek zuvedené sestavy není zase tak katastrofální. Věřím, že už se brzy naše sestava zkonsoliduje,“ doplnil Oldřich Janoušek.
Sestava hostí: Kochánek (14. Vokoun) – Klíma, Tocháček, Brdičko, Štursa, Ligr – Uhlíř, Souček, Žák – Šimon, Jankovský, Ptáčník – Hladík, Kusý, Pražan.

Nabitý týden čeká tuto soutěž hned po Novém roce, kdy hraje tři utkání vtermínech neděle – středa – neděle.

19. kolo je na pořadu vneděli 3. ledna: Litomyšl – Chrudim B, Skuteč – Hlinsko, Chotěboř – Choceň a Světlá – Moravská Třebová.